کد خبر:9375
پ
۱۴۰۱۰۵۱۷۰۱۴۵۴۶۹۱۷۲۵۸۴۱۹۹۴

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین: دشمن اشغالگر حتی یک متر هم نتوانست پیشروی‌ کند/ شروطمان را تحمیل کردیم

زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نشست خبری بعد از دو روز نبرد با رژیم اسرائیل گفت که این جنبش شروط خود را بر این رژیم تحمیل کرد و درصورتی که رژیم به آن‌ها عمل نکند، نبرد را شروع خواهیم کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خب..

زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نشست خبری بعد از دو روز نبرد با رژیم اسرائیل گفت که این جنبش شروط خود را بر این رژیم تحمیل کرد و درصورتی که رژیم به آن‌ها عمل نکند، نبرد را شروع خواهیم کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی کنفرانس خبری با تأیید خبر آتش بس در سرزمین‌های اشغالی گفت که مردم فلسطین به ویژه در مقابله با تهاجم دشمنان دستاور بزرگی را رقم زدند.

نخاله به مردم فلسطین و ملت‌های عربی و اسلامی که با مقاومت فلسطین همبستگی کردند، درود فرستاد و گفت که جهاد اسلامی برای دفاع از وحدت ملت فلسطین و میادین نبرد قدم در راه گذاشته است و ثابت‌قدم و قوی باقی مانده و قوی‌تر از هر زمان دیگری است. او گفت که ۵۸ شهرک در آن واحد زیر آتش موشک‌ها و راکت‌های سرایا القدس (شاخه نظامی جهاد اسلامی) بود.

دبیرکل جهاد اسلامی: شروط خود را بر دشمن تحمیل کردیم

او درباره آتش بس نیز گفت که این دشمن صهیونیستی بود که با هرچه در توان داشت به دنبال دست یابی به آتش بس بود و این ما بودیم که شروط خود را بر دشمن تحمیل کردیم.

النخاله گفت: «دشمن اشغالگر بر مقاومت فشار آورد و ما آزادی اسیران خود: خلیل العواوده و شیخ بسام السعدی را بر آن تحمیل کردیم و اشغالگران نتوانستند حتی یک شرط را بر ما تحمیل کنند.»

گفتنی است که رژیم اسرائیل دو اسیر را هفته گذشته در کرانه باختری به اسارت گرفته و بازداشت کرده بود.

دبیرکل جهاد اسلامی: دشمن به تعهداتش عمل نکند، توافق لغو خواهد شد

زیاد النخاله در ادامه سخنرانی خود گفت که من تأکید می‌کنم اگر دشمن به شروط ما پایبند نباشد، ما توافق را لغو شده خواهیم دانست و مجددا نبرد را از سرخواهیم گرفت.

دبیرکل جهاد اسلامی گفت که سرایا القدس از موشک‌هایی استفاده کرد که همه شهرک‌های صهیونیست‌نشین رژیم اسرائیلی (در اطراف غزه) هدف قرار داد.
وی ادامه داد: همه شهر‌های اشغالگران در تیررس موشک‌های ما بود و نظامین اشغالگر نتوانستند حتی یک متر هم در غزه پیشروی کنند و ما بودیم که موازنه ترس را تثبیت کردیم.

زیاد النخاله: ما و حماس در یک ائتلاف هستیم و دشمن نمی‌تواند بین ما جدایی بیندازد

دبیرکل جهاد اسلامی در مورد همکاری سایر گروه‌های مقاومت از جلمه حماس در این رویارویی نیز گفت: «حماس در این نبرد ورود نکرد ولی ستون فقرات مقاومت است و ما (حماس و جهاد) وحدتمان را حفظ کردیم».

او افزود: «بر وحدت نیروهای مقاومت تأکید می‌کنم و ما و برادرانمان در حماس و سایر گرو‌ه‌ها در یک ائتلاف مداوم هستیم و دشمن هرگز نمی‌تواند بین ما جدایی بیندازد».

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران