کد خبر:5476
پ
۱۴۰۱۰۱۲۸۱۲۲۱۵۲۳۶۶۲۵۱۴۸۵۰۴

دست «افغانستان‌ اینترنشنال» زود رو شد؛ وقتی رسانه سعودی حتی حواسش به یک عکس ساده نیست

در ادامه تلاش‌های افغانستان‌اینترنشنال برای برهم زدن اوضاع سیاسی در افغانستان، این رسانه سعودی این بار با انتشار عکسی برش خورده سعی داشت القا کند معاون وزیر اقتصاد دولت طالبان، از سال‌ها پیش با پاکستان در ارتباط بوده است. – اخبار بین الملل – به گزارش..

در ادامه تلاش‌های افغانستان‌اینترنشنال برای برهم زدن اوضاع سیاسی در افغانستان، این رسانه سعودی این بار با انتشار عکسی برش خورده سعی داشت القا کند معاون وزیر اقتصاد دولت طالبان، از سال‌ها پیش با پاکستان در ارتباط بوده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، روز گذشته تلویزیون افغانستان‌اینترنشنال با انتشار یک عکس برش خورده از یک دیدار در پاکستان، سعی داشت اینگونه القا کند که عبداللطیف نظری معاون وزیر اقتصاد حکومت سرپرست طالبان، از سال‌ها پیش با پاکستان در ارتباط بوده است.

کشور افغانستان , طالبان , کشور پاکستان ,

بررسی انتشار این خبر در واقع با چند هدف انجام پذیرفته است که به زعم این رسانه سعودی یک عملیات روانی پیچیده طراحی کرده است که اما خیلی زود این پروژه با شکست مواجه شد.

اما افغانستان اینترنشنال از انتشار این خبر چه اهداف عملیات روانی را دنبال می‌کرده است:

۱- هدف اول طراحی این عملیات روانی در واقع القای این مسأله به جامعه هزاره افغانستان بود که نباید از حضور نظری در کابینه طالبان خوشحال باشند زیرا او با پاکستان رابطه دارد و نمی‌تواند در خدمت مردم هزاره باشد، القای دشمنی میان شیعیان و حکومت طالبان که در ماه‌های قبل با شکست روبرو شده بود.

۲- ایجاد اختلاف در بدنه طالبان؛ رسانه سعودی به خوبی می‌داند که این روزها پاکستان یک معضل اصلی برای حکومت طالبان است و قصد داشت با انتشار این خبر و به اصطلاح ارتباط دادن میان لطیف نظری و پاکستان، حس بی‌اعتمادی به او را در بدنه رهبری طالبان برانگیزد که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

۳- رسانه سعودی منتظر است تا کشورهای دیگر به حمایت از لطیف نظری وارد میدان شوند یا عقب بنشینند، اگر وارد میدان شدند دوباره عملیات روانی خود را ادامه داده و اینگونه القا می‌کند که لطیف نظری به کشورهای دیگر وابستگی دارد و رهبران طالبان به حفظ فاصله از او‌ ترغیب می‌کند و اگر سایرین سکوت کنند که در همان ابتدا عملیات روانی او با موفقیت روبرو شده است.

اما در این بین افغانستان‌اینترنشنال از یک‌ موضوع غافل بود و آن هم جامعه هزاره افغانستان بود که به هوش و علم و درایت آنها واقف نبود؛ جامعه‌ای که به شدت با سعودی در تضاد است و برای ادعاهای رسانه‌های سعودی به دنبال سند است.

بلافاصله پس از انتشار این خبر یک عکس در فضای مجازی جوانان هزاره افغانستان دست به دست شد.

کشور افغانستان , طالبان , کشور پاکستان ,

تصویری از صفحه فیسبوک عبدالطیف نظری که در سال ۲۰۱۸ تصویر برش‌خورده امروز افغانستان‌اینترنشنال را به صورت کامل و با ذکر توضیحات منتشر کرده بود، توضیحاتی که بالعکس در آن به دشمنی پاکستان و عدم اعتماد به او از سوی جامعه افغانستان سخن رفته بود.

اما موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود.

افغانستان‌اینترنشنال در اقدامی ناشیانه تصویری فرد پشت سر عبداللطیف نظری را محو کرده بود تا شناخته نشود اما گویا او فردی با نام «م.ح» است که پیش از این در تلویزیون یک افغانستان مشغول فعالیت بوده و اکنون یکی از افراد تأثیرگذار در این رسانه سعودی است که حال با انتشار تصویر کامل این سفر هویت او نیز آشکار شده است.

کشور افغانستان , طالبان , کشور پاکستان ,

اینترنشنال در دو فاز ایران و افغانستان خود همواره سعی دارد فضای تنش‌آلود را در دو کشور ایران و افغانستان پیش برده و از حصول ثبات و امنیت در این کشورها دوری گزیند.

پشت پرده شبکه عملیات روانی علیه مردم ایران و افغانستانطالبان سفیر پاکستان در افغانستان را احضار کردرضوی: تهدید دشمن به فرصت تبدیل شد؛ وحدت بین مردم ایران و افغانستان پررنگ‌تر شده است

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران