کد خبر:8759
پ
۱۴۰۱۰۴۳۰۱۴۳۰۴۲۳۱۷۲۵۷۱۵۲۰۴

دلجویی پلیس پایتخت از مواجهه گشت امنیت اخلاقی با یکی از شهروندان

رئیس بازرسی فاتب از دلجویی پلیس پایتخت از مواجهه گشت امنیت اخلاقی با یکی از شهروندان خبر داد. – اخبار اجتماعی – به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سردار “حمید خروش”، رئیس بازرسی فاتب با اشاره به ماجرای مواجهه گشت پلیس با یک شهروند که تصاویری از آن..

رئیس بازرسی فاتب از دلجویی پلیس پایتخت از مواجهه گشت امنیت اخلاقی با یکی از شهروندان خبر داد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سردار "حمید خروش"، رئیس بازرسی فاتب با اشاره به ماجرای مواجهه گشت پلیس با یک شهروند که تصاویری از آن روز گذشته در فضای مجازی منتشر شد، گفت: در پی این واقعه که در یکی از میادین غرب تهران رخ داد، سریعاً موضوع توسط کارشناسان بازرسی مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص سوءمدیریت صورت‌گرفته با سرتیم گشت پلیس برخورد انضباطی شد.

وی با ابراز اینکه قبل از انتشار تصویر در فضای مجازی این موضوع توسط بازرسی پلیس پایتخت رصد و مورد بررسی قرار گرفته بود، افزود: امروز از مادر این شهروند دلجویی شد و این شهروند نیز از رسیدگی و پیگیری سریع این موضوع توسط فرماندهی انتظامی تهران بزرگ قدردانی کرد.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اعلام اینکه سامانه ۱۹۷ آماده دریافت پیشنهادها، تقدیر و انتقاد و شکایت شهروندان از عملکرد پلیس است، گفت: دامنه مأموریت‌های پلیس بسیار گسترده است و روزانه هزاران مأموریت توسط پلیس بر اساس وظایف قانونی انجام می‌شود و در خصوص برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و کشف حجاب قانونگذار این موضوع را در ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی و سایر مواد دیگر جرم‌انگاری نموده است.

سردار خروش اضافه کرد: اقدام پلیس بر مبنای قانون است و البته نوع رفتار کارکنان نیز می‌بایستی بر مبنای رأفت اسلامی و اخلاق حرفه‌ای باشد و مردم عزیز و نهادهای نظارتی پلیس بر این موضوع نظارت دارند لذا شهروندان گرامی می‌توانند نقطه‌نظرات خود درباره عملکرد پلیس را به سامانه ۱۹۷ گزارش نمایند.

واکنش پلیس به انتشار یک فیلم در فضای مجازی/ با سرتیم گشت انتظامی برخورد شد۲ مجروح در تصادف خیابان ولی‌عصر(عج)

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران