کد خبر:11584
پ
۱۴۰۱۰۷۲۱۱۳۵۳۲۲۴۶۴۲۶۲۴۳۸۷۴

رئیسی: آماده‌ایم از ظرفیت‌های عظیم کشورمان برای حل اختلافات آذربایجان و ارمنستان استفاده کنیم

رئیس‌جمهور گفت: ایران آمادگی دارد ظرفیت عظیم خود را برای حل اختلافات آذربایجان و ارمنستان بکار گیرد. – اخبار سیاسی – به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، رئیس‌جمهوری آذربایجان بعد از ظهر امروز پنجشنبه به وقت محلی در حاشیه اجلاس سیکا با حضور در محل اقام..

رئیس‌جمهور گفت: ایران آمادگی دارد ظرفیت عظیم خود را برای حل اختلافات آذربایجان و ارمنستان بکار گیرد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، رئیس‌جمهوری آذربایجان بعد از ظهر امروز پنجشنبه به وقت محلی در حاشیه اجلاس سیکا با حضور در محل اقامت رئیس جمهوری اسلامی ایران با وی دیدار کرد.

روسای جمهور ایران و آذربایجان در این دیدار با مرور میزان پیشرفت توافقات قبلی بر تقویت همکاری‌ها در عرصه‌های تجاری، اقتصادی، انرژی و صدور خدمات فنی-مهندسی تاکید کردند.

آیت‌الله رئیسی در این دیدار با بیان اینکه حاکمیت ملی و تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و ارمنستان باید مورد احترام قرار گیرد، تاکید کرد: از نظر جمهوری اسلامی ایران هرگونه تغییر در مرزهای تاریخی و ژئوپلیتیک منطقه و تغییر در وضعیت ترانزیتی ایران و ارمنستان مردود است.

رئیس جمهور با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی ایران نخستین کشوری بود که از آزادسازی خاک قره باغ استقبال کرد، افزود: ایران آمادگی دارد ظرفیت عظیم خود را برای حل اختلافات آذربایجان و ارمنستان بکار گیرد.

الهام علی‌اف؛ رئیس جمهور آذربایجان هم در این دیدار گزارشی تفصیلی از آخرین روند همکاری‌های اقتصادی دو طرف ارائه کرد که تداوم و تقویت این روند مورد تاکید روسای جمهور دو کشور قرار گرفت.

رئیس جمهوری آذربایجان همچنین گزارشی تفصیلی از تحولات منطقه و آخرین وضعیت مذاکرات چند جانبه بین آذربایجان و ارمنستان در پراگ ارائه داد.

وی بر پایبندی و احترام به مرزهای بین المللی جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران