کد خبر:8635
پ
۱۴۰۱۰۴۲۶۱۲۵۲۰۸۴۲۰۲۵۶۹۳۸۶۱۰

رسانه اسرائیلی از دعوای علنی شده آمریکایی سعودی پرده برداشت /دو طرف به دنبال مقصر شکست!

رئیس جمهور آمریکا نسبت به تحریف سخنانش توسط وزیر خارجه سعودی اعتراض و با عصبانیت سخنانش را کذب اعلام کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم روزنامه یسرائیل هیوم اعلام کرد، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، وزیر خارجه عربستان را مته..

رئیس جمهور آمریکا نسبت به تحریف سخنانش توسط وزیر خارجه سعودی اعتراض و با عصبانیت سخنانش را کذب اعلام کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم روزنامه یسرائیل هیوم اعلام کرد، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، وزیر خارجه عربستان را متهم کرد سخنانش را تحریف و به رسانه‌ها دروغ گفته است.

به نوشته این رسانه عبری زبان تنها یک روز بعد از پایان نشست منطقه‌ای در جده عربستان، که از آن به عنوان تلاش برای بازگشت روابط بیت کاخ سفید و کاخ سلطنتی عربستان یاد شده بود، جو بایدن خشم خود را از تحریف سخنانش توسط عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان ابراز داشت.

به اعتقاد این رسانه عبری زبان، پاسخ (نه) که بایدن در حین پیاده شدن از بالگرد به فاکس نیوز گفت، پایانی برای شوی لبخندهایی است که با بن سلمان در جده داشت.

این تحلیل در حالی منتشر می‌شود که یورو نیوز نیز در گزارشی تاکید کرد، بایدن با دست خالی از جده عربستان بازگشته است.

در نقطه مقابل یک استاد دانشگاه سعودی هم پیش از نشست جده اعلام کرده بود، به هیچ عنوان به نتایج این نشست و تاثیرات آن بر روابط بین واشنگتن و ریاض خوشبین نیست.

ترکی الحمد در رشته تویت‌‌هایی در این رابطه نوشته بود:

من نسبت به سفر جو بایدن به منطقه چندان خوشبین نیستم و شاید بتوانم بگویم اصلا خوشبین نیستم، او با ذهنیتی یا بهتر بگویم با ذهنیت خاص مشاورانش به منطقه می آید که عربستان سعودی جزو اولویت‌های آن نیست.

در مقابل در ذهن رهبری جدید عربستان هم اعطای امتیازات بیشتر به واشنگتن وجود ندارد.

به زعم این کارشناس سعودی، رهبری سعودی نمی‌خواهد به طور کامل در مالکیت و انحصار ایالات متحده باقی بماند، بلکه تعامل با قدرت‌های بزرگ دیگر (چین و روسیه) را هم در دستور کار خود داشته و آن انحصار گرایی دیگر به دوره گذشته مربوط می‌شود و دیگر در حال حاضر جایی از اعراب ندارد.

انتهای پیام/*

فدراسیون صنعت نفت ایران