کد خبر:8422
پ
۱۴۰۱۰۴۱۹۲۲۵۰۳۵۲۵۸۲۵۶۶۱۵۶۴

رسوایی جدید برای ارتش رژیم صهیونیستی/ اوکراین:«گنبد آهنین» ناکارامد است، نمی‌خواهیم

وزیر دفاع اوکراین رسما اعلام کرد به دلیل ناکارآمدی گنبد آهنین، کی‌یف نیازی به ارسال و استقرار این سلاح اسرائیلی در خاک خود ندارد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم رسانه‌های مختلف از جمله الحره و یاهو نیوز به نقل از آلکسی ریز..

وزیر دفاع اوکراین رسما اعلام کرد به دلیل ناکارآمدی گنبد آهنین، کی‌یف نیازی به ارسال و استقرار این سلاح اسرائیلی در خاک خود ندارد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم رسانه‌های مختلف از جمله الحره و یاهو نیوز به نقل از آلکسی ریزنکوف وزیر دفاع اوکراین خبر دادند، با وجود نیاز کی‌یف به کمک‌های تسلیحاتی، اما احتیاجی به استقرار سامانه گنبد آهنین در خاک اوکراین نیست چون این سلاح ظرفیت مقابله با سلاح‌های روسی را نداشته و فقط قادر به رهگیری موشک‌های دست ساز است.

به اعتقاد کارشناسان، این اظهار نظر وزیر دفاع اوکراین که امروز کشورش یکی از مهم‌‌ترین جنگ‌های کره زمین را با تحریک مستقیم غرب و حمایت تسلیحاتی آنها ادامه می‌دهد، پاسخی به ادعاهای ارتش صهیونیستی مبنی بر کارآمدی گنبدآهنین محسوب می‌شود.

به گزارش شبکه الحره، الکسی ریزنکوف در نشست سران فوربس اعلام کرد کشورش نیازی به گنبد آهنین ندارد چون برای جنگ اوکراین مناسب نبوده و در مقابل موشک‌های روسی کارایی ندارد.

یاهو نیوز نیز به نقل از وزیر دفاع اوکراین تاکید کرد، همه ما گنبد آهنین رامی شناسیم، اما این سامانه هم (در مقابل موشک‌های روسی) قادر به حمایت از ما نیست.

وی تاکید کرد من به (فلسطین اشغالی) سفر با کارخانه‌ها وموسسات اسرائیلی گفتگو کردم، گنبد آهنین برای دفاع در برابر موشک‌هایی با سرعت کند و ارتفاعی کم تولید شده است و گویی قرار است موشک‌هایی را رهگیری کند که در انباری یک خانه تولید شده باشند.

این موضع وزیر دفاع اوکراین در حالی اعلام می‌شود که پیش از این روزنامه یدیعوت احارانوت به نقل از مسئولین اوکراینی از جمله وزیر دفاع این کشور خبر داده بود، اوکراین خواهان دریافت کمک‌های تسلیحاتی از جمله گنبد آهنین از تل‌آویو شده است.

پیش از این نیز ارتش آمریکا بعد از آزمایش گرم این سامانه از خرید آن صرف نظر کرده بود.

انتهای پیام/*

فدراسیون صنعت نفت ایران