کد خبر:9180
پ
۱۴۰۱۰۵۱۱۱۵۰۸۲۱۴۰۰۲۵۷۹۱۲۲۴

‌روایت رتبه سوم کنکور تجربی از رمز موفقیتش در کنکور ۱۴۰۱/ برنامه‌ریزی دقیق داشتم/ به پزشکی علاقه دارم

رتبه سوم کنکور تجربی سال ۱۴۰۱ گفت: تنها کتاب تست خریداری کردم و بدون هیچ کلاسی با یک برنامه‌ریزی دقیق درس می‌خواندم. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجن، آوازه شهرستان بروجن در خصوص دارا بودن دانشمندان، بزرگان و فرهیختگان همه جا پیچیده..

رتبه سوم کنکور تجربی سال ۱۴۰۱ گفت: تنها کتاب تست خریداری کردم و بدون هیچ کلاسی با یک برنامه‌ریزی دقیق درس می‌خواندم.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجن، آوازه شهرستان بروجن در خصوص دارا بودن دانشمندان، بزرگان و فرهیختگان همه جا پیچیده است تا جایی که بروجن را شهر علم و ادب می‌دانند.

این روزها همه منتظر نتایج کنکور سراسری هستند، کنکوری که می‌تواند سرنوشت افراد را برای شغل آینده آنها تعیین کند و آینده را رقم بزند، کنکوری که زحمات زیادی در پی دارد و نمی‌توان گفت کسی بدون زحمت می‌تواند رشته مورد علاقه‌اش را در دانشگاه‌های برتر کشور تحصیل کند.

حالا بروجن بار دیگر در این رقابت تنگاتنگ شاهد درخشش دختری از تبار خود است، دختری ۱۸ ساله به اسم سبا رضایی که برای نخستین‌بار در چهارمحال و بختیاری، "در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱" موفق به کسب رتبه ۳ و رتبه ۱ منطقه‌ای گروه آزمایشی علوم تجربی شده است.

سبا رضایی دانش آموز آموزشگاه دخترانه تیزهوشان فرزانگان بروجن بود، مادر او دبیر بازنشسته و پدرش، بازنشسته مرکز بهداشت است، سبا دو برادر بزرگتر دارد که یکی از آن‌ها در رشته پزشکی دانشگاه تهران و دیگری در رشته برق دانشگاه تهران تحصیل می‌کند و از مشو‌ق‌های اصلی او بودند.

کلاس اضافه شرکت نکردم

سبا رضایی، دانش‌آموز نخبه بروجنی و رتبه سوم کنکور تجربی سال ۱۴۰۱ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجن، اظهار داشت: از ابتدای راه و انتخاب رشته تجربی هدف مشخص بود و می‌دانستم برای چه چیزی باید تلاش کنم، درس خواندن منظم و با برنامه بدون فشردگی بسیار کمک کننده بود، از سال دوازدهم برنامه درسی دقیق‌تر و کمی منسجم‌تر شد.

رتبه سوم کنکور تجربی سال ۱۴۰۱ با اشاره به اینکه هرگز کلاس اضافه شرکت نکرد‌م، ادامه داد: در برنامه‌ریزی برادرم همراه من بود و بسیار در این راه به من کمک کرد، تنها کتاب تست خریداری کردم و بدون هیچ کلاسی با یک برنامه‌ریزی دقیق درس می‌خواندم.

این دانش آموز نخبه گفت: مهمترین دلیل موفقیت را حمایت خانواده می‌دانم، شرایط خانه بسیار عالی بود و البته که دبیرهای مدرسه بسیار کمک‌کننده بودند، پشتکار هم از موارد ضروری بود که در این راه موجب موفقیت شد.

رضایی با اشاره به اینکه مسیر هدف و رسیدن به آن آسان نیست، افزود: هدف من پزشکی دانشگاه تهران بود و زمانی که خسته می‌شدم به هدف بزرگ فکر می‌کردم و می‌دانستم برای رسیدن به این هدف نباید خسته شد و باید ادامه داد تا به آن رسید.

به پزشکی علاقه دارم

رتبه سوم کنکور تجربی سال ۱۴۰۱ تصریح کرد: امید است آینده خوبی بتوان ساخت، مسیر پزشکی بسیار سخت‌تر از آنچه بوده که تاکنون برای رسیدن به آن طی کردم، قطعا نیاز به تلاش مضاعف دارد، هدف نهایی خدمت به مردم بوده و علاقه به پزشکی تنها بخاطر کمک به مردم است.

۷ دانش‌آموز خراسان رضوی در کنکور ۱۴۰۱ حائز رتبه برتر شدند

نتایج نهایی کنکور اوایل شهریور اعلام می‌شود/ آغاز انتخاب رشته داوطلبان‌ از ۱۷ مرداد

نتایج اولیه کنکور امشب اعلام می‌شود/ اعلام آخرین تغییرات کنکور ۱۴۰۲ و زمان ثبت‌نام

رضایی در پایان با توصیه به کسانی که در تلاش برای ساخت آینده و قبولی در کنکور هستند، خاطرنشان کرد: مهم داشتن هدف و برنامه‌ریزی برای آن است، باید پشتکار داشت و خستگی‌ها را کنترل کرد، ادامه دادن در مسیر هدف با انگیزه بسیار بالا حائز اهمیت است تا بتوان موفق شد.

انتهای پیام/۷۵۴۰

فدراسیون صنعت نفت ایران