کد خبر:6548
پ
۱۴۰۱۰۲۳۰۰۹۱۹۳۵۰۸۲۵۳۵۶۹۸۴

رونمایی رئیس‌جمهور از ماهواره اروم‌ست‌ در ارومیه/‌ بازدید رئیسی ‌از دستاوردهای هوافضا ‌+ تصاویر

گروه استان‌ها ـ رئیس‌جمهور در بدو ورود به آذربایجان‌غربی، در فرودگاه شهید باکری ارومیه از ‌نمایشگاه دستاوردهای مرکز رشد هوا‌فضای شهید باباساعی ارومیه بازدید و از ماهواره اروم‌ست‌ رونمایی کرد. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، رئیس ..

گروه استان‌ها ـ رئیس‌جمهور در بدو ورود به آذربایجان‌غربی، در فرودگاه شهید باکری ارومیه از ‌نمایشگاه دستاوردهای مرکز رشد هوا‌فضای شهید باباساعی ارومیه بازدید و از ماهواره اروم‌ست‌ رونمایی کرد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، رئیس جمهور در بدو ورود به ارومیه از دستاوردهای هوافضا در آذربایجان غربی شامل هواپیماهای سبک و نیمه‌سبک، پهپاد و ماهواره‌های ساخته نوآوران ارومیه‌ای بازدید کرد.

‌آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی همچنین ‌در این بازدید که در فرودگاه بین‌المللی شهید باکری ارومیه انجام شد از ماهواره اروم‌ست که در ارومیه ساخته شده است نیز رونمایی کرد و جوانان فناور ارومیه‌ای توضیحاتی را در خصوص هواپیماهای فوق‌سبک، پهپاد و ماهواره ‌ارائه کردند.

رئیس جمهور در این بازدید با توضیحات دست‌اندرکاران نمایشگاه از نزدیک در جریان توانمندی‌های داخلی در ساخت هواپیماهای نیمه‌سبک، ماهواره‌های اروم‌ست، سهند و اسپوتا و پهپاد سمپاشی قرار گرفت.

ماهواره اروم ست، با بالاترین رزولوشن تصویری قابلیت این را دارد که حداکثر با ۶۰۰ هزار دلار در مدار زمین قرار گیرد که در مقایسه با مدل خارجی بسیار کم‌هزینه‌تر است.

رئیسی: تصمیمات دولت به‌نفع مردم خواهد بود/ آذربایجان‌غربی نمونه کاملی از فرهنگ، تاریخ و تمدن ایران اسلامی استرئیس‌جمهور وارد استان آذربایجان غربی شد + برنامه‌ها

به گزارش تسنیم، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز برای برگزاری بیست و یکمین سفر استانی دولت مردمی، وارد ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و جمعی از مسئولین استانی قرار گرفت.

دیدار با اقشار مختلف مردم، برگزاری شورای اداری، بازدید از پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی و خدماتی و برگزاری نشست خبری در پایان سفر از مهمترین برنامه‌های رئیس‌جمهور در سفر یک‌روزه به استان آذربایجان غربی است.

رئیس جمهور را در این سفر وزرای راه و شهرسازی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس دفتر رئیس جمهور همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/ش+

فدراسیون صنعت نفت ایران