کد خبر:10857
پ
۱۴۰۱۰۶۱۵۲۰۵۵۴۸۵۰۵۲۶۰۴۴۷۷۴

ستون ارتش متجاوز آمریکا با ۱۰۰ خودرو وارد میادین نفتی سوریه شد

یک کاروان از ارتش مجاوز آمریکا با عبور از مرز عراق وارد میادین نفتی سوریه شد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرنگار خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در شرق سوریه با اعلام این خبر افزود: تصاویری در اختیار دارد که نشان می‌دهند، یک ..

یک کاروان از ارتش مجاوز آمریکا با عبور از مرز عراق وارد میادین نفتی سوریه شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرنگار خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در شرق سوریه با اعلام این خبر افزود: تصاویری در اختیار دارد که نشان می‌دهند، یک ستون بزرگ از ارتش آمریکا متشکل از دهها کامیون و زره پوش امروز شنبه از داخل خاک عراق وارد سوریه شده و بعد از عبوراز داخل شهر الحسکه به سوی میادین نفتی واقع در جنوب این استان حرکت کردند.

خبرنگار اسپوتنیک با استناد به تصاویر منتشر شده تاکید کرد بیش از ۵۰ کامیون که برخی از آنها حامل دیوارهای پیش ساخته سیمانی، کانکس بوده و برخی دیگر نیز کاملا بسته و داخل آن غیر قابل رؤیت است در حالی از این منطقه عبور کردند که به شدت توسط نفربرهای زرهی ارتش آمریکا محافظت می‌شدند.

به گزارش این خبرگزاری یک روز قبل نیز ستون مشابهی از خودروها و نفربرهای زرهی ارتش آمریکا وارد پایگاه غیر قانونی خود در "تل بیدر" واقع در شمال شهر الحسکه شد.

به گفته شاهدان کاروان دیروز نیز متشکل از ۵۰ خودرو بود که علاوه بر مصالح ساختمانی پیش ساخته، سلاح و مهمات نیز به داخل این پایگاه منتقل کرد.

گفتنی است بر اساس آمار منتشر شده توسط وزارت نفت سوریه، ارتش متجاوز آمریکا و مزدورانش روزانه بیش از ۶۶ هزار بشکه نفت از ۸۰ هزار بشکه نفت تولیدی میادین نفتی این کشور را به سرقت می‌برند.

رسانه‌های سوری نیز تاکید کردند، ارتش متجاوز آمریکا و نیروهای بیگانه متحد این کشور، ۲۸ پایگاه نظامی اعلام شده در سوریه در اختیار دارند که همگی غیر قانونی بوده و به شکل هلال مانندی از گذرگاه تنف (مثلث مرزی سوریه، اردن و عراق) در جنوب سوریه تا میادین نفتی مریلا در مثلث مرزی سوریه عراق و ترکیه در شمال پراکنده‌اند.

نحوه آرایش استقرار پایگاه‌های ارتش آمریکا به نحوی است که حلقه‌ای در اطراف تمامی میادین نفت و گاز سوریه به ویژه میادین بزرگ ایجاد کرده است.

انتهای پیام/*

فدراسیون صنعت نفت ایران