کد خبر:5835
پ
۱۴۰۰۰۵۲۶۱۹۵۶۵۱۷۳۱۲۳۴۱۰۷۲۴

سخنگوی طالبان: امیدواریم کشورهای متجاوز درس‌های زیادی آموخته باشند

سخنگوی طالبان در سالروز پیروزی مجاهدین افغانستان اظهار داشت که هنوز حس آزادی خواهی نیرومندی وجود دارند و امیدوارم که کشورهای متجاوز درس‌های زیادی آموخته باشند. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان..

سخنگوی طالبان در سالروز پیروزی مجاهدین افغانستان اظهار داشت که هنوز حس آزادی خواهی نیرومندی وجود دارند و امیدوارم که کشورهای متجاوز درس‌های زیادی آموخته باشند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در سالروز «هشتم ثور» (۸ اردیبهشت) سالروز پیروزی مجاهدین افغانستان گفت که هنوز حس آزادی‌خواهی در میان «افغان‌ها» با تمام نیرو وجود دارد و آنها اراده محکم و تعهد قوی برای دفاع از دین و کشورشان را دارند.

وی افزود که امیدواریم کشورهای متجاوز درس‌های زیادی برای آینده آموخته باشند و دیگر راه دشمنی و خصومت با افغانستان و مردم این کشور را در پیش نگیرند.

مجاهد اظهار داشت که از خاک افغانستان به حریم هیچ کشوری تجاوز نخواهد شد و از سایر کشورها نیز تقاضای احترام متقبال و زندگی در سایه امنیت را داریم.

سخنگوی طالبان در این بیانیه خاطرنشان کرد که ۴۴ سال قبل، کمونیست‌ها در افغانستان دست به کودتا زدند و این کودتا «سرآغاز بدبختی‌ها، مصائب و فجایع زیادی» در این کشور شد.

یادداشت| مجاهدین؛ قربانی دموکراسی آمریکایی در افغانستانگزارش تسنیم| نگاه مردم افغانستان به کودتای «۷ ثور» و پیروزی «۸ ثور»

مجاهد گفت که مردم افغانستان در مبارزه با شوروی سابق تلفات سنگینی را متحمل شدند اما سرانجام گروه‌های جهادی پس از ۱۴ سال، توانستند «پدیده شوم کمونیسم» و اشغالگران شوروی را شکست دهند.

وی سالروز پیروزی مجاهدین را روز پیروزی، آزادی و نجات مردم افغانستان خواند.

مجاهدین افغانستان در هشتم اردیبهشت سال ۱۳۷۱ حکومت کمونیستی و وابسته به شوروی را ساقط کردند.

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران