کد خبر:5363
پ
۱۳۹۸۱۱۰۳۱۰۱۷۱۶۳۱۶۱۹۴۷۳۱۵۴

سردار قاآنی: به صهیونیست‌ها گفته‌ایم که از تمامی گروه‌های مبارز پشتیبانی می‌کنیم/ مدارک مسلم از جنایات سعودی‌ها در یمن داریم

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: آن‌هایی که سردار سلیمانی را ترور کردند تا خللی در جبهه وارد کنند، این فهم را نداشتند که هر قطره خون سردار سلیمانی انسان‌های بسیاری را جذب خود می‌کند. دیر نباشد که فتح قدس را ببینیم. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار حوزه دف..

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: آن‌هایی که سردار سلیمانی را ترور کردند تا خللی در جبهه وارد کنند، این فهم را نداشتند که هر قطره خون سردار سلیمانی انسان‌های بسیاری را جذب خود می‌کند. دیر نباشد که فتح قدس را ببینیم.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم؛ سردار "اسماعیل قاآنی" فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در مراسم نخستین سالگرد شهادت سردار سیدمحمد حجازی، جانشین سابق نیروی قدس در تالار وزارت کشور اظهار کرد: شهید حجازی از شهدای برجسته نظام است که در همه دوره‌ها جزو جلوداران بود و در همه صحنه‌ها حضور داشت.

وی ادامه داد: بدون تردید برگزاری چنین جلساتی، یاد و گرامیداشت همه شهدای والامقامی است که برای حرکت انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند؛ چه شهدای برجسته و قهرمانی همچون قاسم سلیمانی، احمد کاظمی، حسین خرازی و عبدالله میثمی که همه جزو دوستان شهید حجازی بودند و چه سایر شهدای بزرگوار.

سردار قاآنی گفت: شهدای مقاومت از درون قلب مقاومت که ایران اسلامی است و سایر شهدا و شهدایی که در فلسطین قهرمان در ماه رمضان عملیات انجام دادند، نشان دادند که اسلام و فلسطین زنده است و راه شهدا استمرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: همه ملت خوب مطلع هستند که برگزاری مجلس شهید علاوه بر تکریم و احترام به آن شهید، مجلس برشماری عزت‌ها و نشان دادن راه با عزت زندگی کردن با تأسی به شهداست.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: ما در وسط میدان مبارزه هستیم و ایران اسلامی جلودار مبارزه با استکبار و صهیونیسم است؛ ما باید استمرار این راه پرعزت و افتخار را دنبال کنیم.

سردار قاآنی با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) گفت: امام فرمودند که بدون هیاهوهای سیاسی و خودنمایی‌های شیطانی به جهاد برخیزید. شهید حجازی برجستگی‌های بسیاری داشت. یک بُعد ارزشی زندگی شهید حجازی که این مرد را اینقدر بزرگ کرد عمل به این جمله امام بود. شهید حجازی پرتلاش و باتدبیر بود. همچنان که امام خامنه‌ای در پیامشان بدان اشاره کردند.

فرمانده نیروی قدس سپاه بیان داشت: این مرد، مرد میدان کار و تلاش خالصانه و حاضر در همه صحنه‌های مورد نیاز بدون هیاهوهای سیاسی بود. شهید حجازی مراتب مختلف مسوولیتی را در سپاه طی کرده بود. رهبری فرمودند که او در مسئولیت‌های بزرگ خدمت کرده و در همه آن‌ها سربلند بوده است.

وی اضافه کرد: شهید حجازی هرکجا نیاز بوده پیدا کرده است. ایشان در اوج مسؤلیت‌های بلند وقتی نیاز پیدا می‌شد، در عناوین پایین‌تر از عناوین بزرگش می‌ایستد و کار می‌کرد.

سردار قاآنی گفت: شهید حجازی زمانی که جانشین فرمانده نیروی قدس بود با همت و اخلاص کار کرد؛ این شهید جزو برجسته‌ترین چهره‌های مقاومت در کشور است. در اولین بمباران شیمیایی در خیبر، من به یاد دارم که ایشان چگونه جبهه را اداره کرد. در دوره قریب به ۱۰ سال فرمانده نیروی مقاومت بسیج بود. وقتی هم که به عرصه مقاومت بین‌الملل آمد، برای پشتیبانی از رزمندگان مبارزه با صهیونیسم به زیبایی و باتدبیر درخشید به‌گونه‌ای که سیدحسن نصرالله ایشان را جزو چهره‌های باتدبیر و مرد متفکر کارآمد تلقی کردند.

وی ادامه داد: شهدا با رفتاریی که داشتند، استاد دانشگاه شهیدپروری نیز بودند. یکی از هنرهای شهید حجازی شناسایی انسان‌های با استعداد و فراهم کردن زمینه‌های رشد آن‌ها بود. ایشان و سردار سلیمانی انسان‌های بزرگی تربیت کردند که در سرتاسر عالم هرجا نیاز باشد پرچمدار مقاومت هستند. خط مقاومت ادامه دارد و رشد کرده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به حمله اسرائیل به لبنان در سال ۱۹۸۲ گفت: صهیونیست‌ها در آن جنگ جنایات بی‌سابقه‌ای کردند اما امروز قهرمانان عرصه مقاومت در لبنان با جلوداری سیدحسن نصرالله چنان سلطه‌ای بر این منطقه پیدا کرده که اسرائیل دیوار ۶ متری و در برخی جاها ستون ۳۰ متری زیر زمین ساختند تا کسی به آن‌ها نفوذ نکند.

وی ادامه داد: مردم مظاهر ناتوانی آن‌ها و قدرت جبهه مقاومت که هر روز رو به رشد است، را می‌بینند؛ قهرمانان و فرزندان فلسطین هرکدام زمینه‌هایی برای خود ایجاد و عملیات‌هایی در درون سرزمین‌های اشغالی انجام دادند. سیستم پلیسی آن‌ها در سرزمینی که پادگان است نتوانست آن‌ها را ببیند. فرزندان فلسطین اینگونه عملیات کردند. شهدای بزرگواری همچون رعد حازم باصلابت حرکت کردند و اقدام پاسخگویانه به جنایت صهیونیست‌ها دادند. پدر قهرمان حازم گفت همه فرزندان فلسطین اینگونه شهادت‌طلب هستند. این مقاومت را امام در درون نظام راهش را نشان داد و رهبری همین راه را با جدیت و صلابت طی می‌کنند و از فرزندان خودشان در درون نظام و ماورای نظام حمایت می‌کنند.

سردار قاانی تاکید کرد: ما به رژیم اشغالگر قدس گفته‌ایم که از هر گروه مبارزی علیه وی پشتیبانی می‌کنیم و این پشتیبانی همچنان ادامه دارد؛ جوانان فلسطینی سرمایه‌های نهفته درون فلسطین و نسل چهار و پنج هستند که تمام سرزمین‌های اشغالی را به هم ریختند. این جوان چند ساعت در سرزمین سرتاسر پلیسی حرکت کرد. این سیستم از ۹ شب تا نماز صبح نتوانست او را پیدا کند. در نهایت در مسجدی به او مشکوک شدند، اما خودش را تسلیم نکرد و مردانه جنگید تا شهید شد.

وی خاطرنشان ساخت: یک جوان فلسطینی آنگونه این‌ها را به هم می‌ریزد. در نتیجه صهیونیست‌ها کوچکتر از آن هستند که با نظام جمهوری اسلامی روبرو شوند.

سردار قاآنی گفت: البته خودمان هم دست بسته نیستیم. اگر به منافع این نظام در هر کجای عالم تعرضی صورت بگیرد، پاسخ جدی خواهیم داد. ما خوب می‌دانیم شما کجا هستید. در اربیل خیلی از کسانی که در کنارتان زندگی می‌کردند، نمی‌دانستند پایگاه شماست اما تحت رصد ما بودید.

وی بیان داشت: البته خودشان هم اقرار کردند که ایران چگونه این پایگاه جنایتکارانه را با ملاحظات امنیتی رصد می‌کند. بنابراین هرکجا که تشخیص بدهیم حتما برخورد جدی با رژیم صهیونیستی می‌کنیم و آن‌ها کوچکتر از آن هستند که با ما هماوردی کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه خاطرنشان کرد: اگر ملاحظاتی می‌کنیم، ملاحظات ماست نه از قدرت شماست. ما دارای فهم انقلابی هستیم و می‌دانیم که کی و کجا با شما برخورد کنیم. ما ملاحظاتی انسانی داریم و مثل شما نیستیم.

سردار قاآنی بیان داشت: رژیم رو به زوال صهیونیستی که به حول و قوه الهی هرچه زمان می‌گذرد به این نابودی نزدیکتر می‌شود با این دولت نیم‌بندی که دارد در حال سقوط است و حتما به اضمحلال این رژیم سرعت بخشیده می‌شود. برادرانی که ابراز رشادت می‌کنند به این مسیر ایمان دارند. ما به شهدای مقاومت و فلسطین و پدران و مادرانشان درود می‌فرستیم. مقاومت امروز در سرتاسر دنیا گسترش پیدا کرده و هر کجا ظالمی به ممالک اسلامی تعرض کند، بچه مسلمان‌ها حضور دارند و جمهوری اسلامی از آن‌ها حمایت می‌کند.

وی در خصوص یمن نیز گفت: بچه مسلمان‌ها هم جنگ و هم کشور را اداره کردند و امروز فرزندان جدید انقلاب اسلامی سلاح‌های عمده‌ای که استفاده می‌کنند خودشان می‌سازند، موشک با برد بیشتر از هزار کیلومتر و پهپاد با برد بیش از هزار کیلومتر می‌سازند.

وی گفت: رهبران نادان سعودی باید بفهمند که با همه امکانات هر روز عقب‌تر رفته‌اند. این جنگ، جنگی نیست که به نفع آن‌ها باشد. توصیه رهبری معظم انقلاب خیرخواهانه بود. اگر عقلی باشد، زودتر باید تمام کنند. این در حالی است که جنایتکاران جنایتکارزاده که از پشتیبانی دیگر جنایتکارها برخوردارند، تمامی زیرساخت‌های یمن را از بین بردند. ما مدارک مسلم قطعی از جنایات عربستان داریم.

سردار قاآنی گفت: آن‌هایی که سردار سلیمانی را ترور کردند تا خللی در جبهه وارد کنند، این فهم را نداشتند که هر قطره خون سردار سلیمانی انسان‌های بسیاری را جذب خود می‌کند. دیر نباشد که فتح قدس را ببینیم.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران