کد خبر:5589
پ
۱۳۹۹۱۱۱۴۱۵۴۳۴۳۹۰۱۲۲۱۵۰۸۰۴

سرلشکر رحیم‌صفوی: فتح‌المبین‌هایی در عرصه‌های داخلی و خارجی در پیش داریم/ هیچ قدرتی توان مقابله با ایران را ندارد

گروه استان‌ها- دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: فتح‌المبین‌هایی در عرصه‌های داخلی و خارجی در پیش داریم و ما رو به پیشرفت هستیم. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سردار سرلشکر پاسدار سید‌یحیی رحیم‌صفوی شامگاه امروز در مر..

گروه استان‌ها- دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: فتح‌المبین‌هایی در عرصه‌های داخلی و خارجی در پیش داریم و ما رو به پیشرفت هستیم.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سردار سرلشکر پاسدار سید‌یحیی رحیم‌صفوی شامگاه امروز در مراسم اولین سالگرد سردار شهید سید محمد حجازی اظهار داشت: خداوند را شاکرم توفیق حضور در جمع مردم اصفهان در مراسم سالگرد شهید حجازی عطا شد.

وی با بیان اینکه در سحرگاه ۱۹ رمضان سال ۴۰ هجری در زمان ضربت به امیر المومنین(ع) زمین به لرزه درآمد، افزود: قدر لیالی قدر را باید بدانیم و از امیرالمومنین(ع) و صاحب الزمان(عج) و معصومین بخواهیم حال ما و مردم و کشور بهتر شود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه توصیه من به جوانان این است تاریخ اصفهان را مطالعه کنند، تصریح کرد: تاریخ مجاهدان اصفهان را مطالعه کنید. ملت ایران و مردم اصفهان همواره به خدا ایمان داشته و با هوشمندی اسلام را پذیرفتند و مدال افتخار شیعه بودن رو بر سینه زدند.

وی بیان کرد: اولین لشکریان اسلام سال ۲۱ هجری به فرماندهی عبدالله خزایی به اصفهان آمده‌اند و اصفهانیان به استقبالش رفتند و از آن روزگار مردم اصفهان شیفته شیعه شدند. اصفهان در ۵۰۰ سال گذشته همواره در تمدن‌سازی پیشتاز بوده و این ثمره آن است.

سردار رحیم‌صفوی گفت: در گام دوم انقلاب به فضل الهی و با هوشمندی و ایمان به اینکه حضرت مهدی (عج) صاحب این انقلاب است با رهبری عالم حکیم و دولت جدید از این گردنه‌ها عبور می‌کنیم. من با تجربه می‌گویم دچار گشایش اقتصادی و سیاسی می‌شویم.

شهید سردار حجازی در ارتقاء توانمندی‌های صنعت دفاعی جبهه مقاومت قدم‌های موثری برداشتفیلم کمتر دیده شده از مباحثه سردار رحیم صفوی و شهید حسن باقری با فرماندهان در اتاق جنگرحیم صفوی: رفیق‌دوست در حوزه موشکی ایران نقش آفرین بوده است

وی خاطرنشان کرد: جمع‌بندی این است گشایش نزدیک است باید مقاوم باشیم تا مشکلات حل شود. ملت ایران بزرگترین پشتیبان حضرت مهدی(عج) خواهد بود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه یک‌سال از شهادت سردار ایران، اسلام و اصفهان سردار حجازی می‌گذرد، اظهار داشت: زمان بیش‌تری لازم است تا ابعاد شخصیت جامع او یعنی افق‌های بلند تفکر جهادی راهبردی، اخلاق و رفتار و مردم‌داری او را در طول ۴۳ سال خدمت‌گذاری مؤثر بشناسیم.

وی ادامه داد: سردار سرلشکر سید محمد حجازی، از نظر تفکر و اندیشه قله رفیع عقلانیت و تفکر راهبردی برای پاسداری و دفاع همه‌جانبه از ملت و کشور و عمق‌بخشی دفاع از انقلاب اسلامی تا دریای مدیترانه بود.

سردار رحیم‌صفوی با بیان اینکه سردار حجازی دارای هندسه فکری، نبوغ استراتژیک برای مقابله با صهیونیست‌ها و داعشی‌های کافر بود تأکید کرد: حضور سردار حجازی در لبنان سبب شکست داعش شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به ویژگی‌های سردار حجازی گفت: ایشان کم حرف می‌زد ولی کلامش راهبردی بود بیش از حرف عمل می‌کرد. شهید حجازی اسوه حیا و فروتنی و صفای باطنی بود از خود تعریف کردن فراری بود از خود نمی‌گفت از خدا می‌گفت او به عمل صالح اعتقاد داشت.

وی ادامه داد: هرکسی با شهید نشست و برخواست داشت تحت تاثیر اخلاق و تواضعش قرار می‌گرفت. وی تعلق درجه و میز نداشت. اعزام ۲۰۰ هزار بسیجی به جبهه ها از نتیجه‌های اقدامات سردار حجازی بود.او شجاع بود و در طرح ریزی‌های عملیاتی و ستادی نظر می‌داد.

سردار رحیم‌صفوی با بیان اینکه در ۸سال جنگ یکسره حضور داشت، گفت: ساماندهی ارتش ۲۰میلیونی بسیج از اقدامات سردار بود تشکیل گردان‌های عاشورا و خنثی‌سازی فتنه‌هایی مثل ۷۸ به وسیله نیروهای مردمی بسیج از اقدامات سردار بود وی بسیج سازندگی را برای محرومیت‌زدایی سازماندهی کرد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف چنین جلساتی ساختن نسل جوانی است که انقلاب و جنگ را ندیده‌اند، توضیح داد: اگر فکر، زندگی، معیشت، اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان را درست کنیم، بزرگ‌ترین حامیان انقلاب و کشور می‌شوند و سردار حجازی در این مسیر تلاش‌ها و فعالیت‌های زیادی داشت.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: الگو گرفتن از شهیدان نجات بخش جامعه و ملت از جنگ ترکیب و تهاجم فرهنگی است. به فضل الهی ملت قوی شده و هیچ قدرتی توان مقابله با ایران را ندارد.

وی اظهار داشت: روز قدس را فراموش نکنید و آن را پرشور برگزار کنید به فضل الهی و لطف معصومین پیش روی ما امیدوارکننده است و فتح‌المبین‌هایی در عرصه‌های داخلی و خارجی در پیش داریم و ما رو به پیشرفت هستیم.

سردار رحیم‌صفوی ادامه داد: از تهدید‌ها و تحریم‌ها به منافع می‌رسیم و نگاه به همسایگان و شرق نگاهی استراتژیک و درست است. مشکل ما در داخل و حل شدنی است و به زودی از این مرحله عبور خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: قدر دو گوهر فعلی اصفهان آیت الله مظاهری و آیت‌الله ناصری را بدانید. دست ما پاسداران در دست علماست.

انتهای پیام/۱۷۴/ش

فدراسیون صنعت نفت ایران