کد خبر:8788
پ
۱۴۰۱۰۴۳۱۰۲۲۳۲۲۱۷۲۲۵۷۱۶۴۶۴

سنگ تمام کارگران برای رئیس جمهور/ استقبال جالب هپکویی‌ها از آیت‌الله رئیسی + عکس

کارگران هپکو با نصب بنرهای خوشامدگویی خود استقبال جالبی از آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور در سفر به استان مرکزی داشته‌اند. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، شرکت هپکوی اراک که روزی نماد صنعت و افتخار کشور بود، در آستانه تعطیلی قرار گرفت..

کارگران هپکو با نصب بنرهای خوشامدگویی خود استقبال جالبی از آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور در سفر به استان مرکزی داشته‌اند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، شرکت هپکوی اراک که روزی نماد صنعت و افتخار کشور بود، در آستانه تعطیلی قرار گرفته بود، شرکتی که با هدف مونتاژکاری ۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهسازی شروع به کار کرد؛ این درحالی بود که هپکو طی سه دهه با رفع نیازهای داخلی به چند برابر ظرفیت اولیه خود رسید، پس از خصوصی‌سازی غیراصولی و بی‌تدبیری‌ها، برای تامین حقوق کارگران خود نیز با چالش مواجه شده بود.

در میانه دهه هشتاد غول تولیدکننده ماشین آلات راهسازی منطقه و کشور اسلامی ایران در یک واگذاری غلط به مدیری واگذار شد که نه دلی برای سوختن برای این کارخانه داشت و نه اهلیت برای مدیریت آن و نتیجه اش بدهی و زیان دادن بالای هپکو شد، هرچند با اعتراضات کارگری و وعده مسئولان قرار بود مشکلات حل و شرکت به مالکی دارای اهلیت واگذار شود اما باز این روند غلط در اجرای خصوصی سازی برای مدیران تصمیم‌گیر در سازمان خصوصی‌سازی درس عبرت نبود و بار دیگر بدون درنظر گرفتن جوانب مختلف با ۱۰ میلیون تومان دوباره شرکت هپکو همچون فرزند سرراهی به سهامدار و خریدار نااهل دیگری واگذار شد تا روند نابودی و روبه زوال شرکت هپکو همچنان تداوم یابد.

این درحالی بود که این اتفاقات با اعتراض شدید کارگرانی روبرو بود که خواستار کار، تولید و بازگشت هپکو به روزهای اوج بودند، همین اعتراضات، همراهی مسئولانی همچون رئیس دستگاه قضا و مسئولان قضایی، جریانات مردمی انقلاب اسلامی از طلاب تا رسانه‌ها و دانشگاهیان سبب شد تا دولت قدری عقب نشینی کند و درنهایت نیز هپکو به تامین اجتماعی واگذار شد.

نکته مهم در جریان حوادث هپکو همراهی "آیت الله رئیسی" رئیس وقت دستگاه قضا با کارگران استان مرکزی به ویژه دو شرکت هپکو و آذرآب بود به طوری که پس از اعتراض‌هایی که در سال ۹۶ و ۹۷ داشتند با احکام قضایی روبرو شدند که مداخله و دستور ویژه آیت الله رئیسی سبب شد تا پرونده بار دیگر با دقت و جدیت بیشتری به جریان افتاده و درنهایت نیز ضمن تبرئه کارگران آذرآب و هپکو در حکمی که باعث خوشحالی کارگران بود برای نخستین بار یک مدیرعامل در هپکو محکوم شد.

کارگران هپکو از اتهام جرایم عمومی تبرئه شدند

گزارش| ماجرای رای تبرئه کارگران هپکو و محکومیت مدیرعامل سابق چه بود؟ + جزئیات

اما این پایان ماجرا نبود و رئیس وقت دستگاه قضا همانطور که در سفر تیرماه ۱۳۹۸ خود به استان مرکزی قول داده بود پای کار هپکو و کارگران آن ایستاد و حتی بارها جلسات متعددی با نماینده کارگران، مسئولان ارشد استان مرکزی داشته و ساعت‌ها برای حل مشکل هپکو وقت گذاشت و پیگیر مسائل شد تا آنجا که در نهایت در سال ۹۹ به تامین اجتماعی واگذار شد تا بارقه‌های امید دوباره به این شرکت بازگردد.

همه این اتفاقات درحالی بود که در طول این سال‌ها کارگران هپکو حمایت ویژه آیت الله رئیسی را عامل مهمی در جهت سروسامان گرفتن وضعیت این شرکت بحران زده پس از خصوصی سازی می‌دانند و در جریان دادگاه کارگران نیز دستورات قاطع و مستقیم آیت الله رئیسی نقش مهمی در رسیدگی منصفانه به پرونده داشت.

روایت تسنیم از "وعده‌های بی‌عمل دولتی‌ها" برای احیای هپکو/ "رئیسی" به‌جای شعار و وعده با کارگران هپکو همراه شد+ فیلم

روز جمعه ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ در حالی استان مرکزی میزبان "آیت الله رئیسی" رئیس دولت سیزدهم است که وضعیت کارگران هپکو به فاصله حدود ۳ سال از سفر قبلی وی در کسوت رئیس دستگاه قضا به استان مرکزی و پیگیری های صورت گرفته‌اش بسیار متفاوت از قبل بوده و این روزها چراغ تولید در هپکو روشن بوده و کارگران تمام اتفاقات مثبت را در گرو پیگیری و دستورات آیت الله رئیسی می‌دانند.

با این حال، کارگران هپکو نیز مانند سایر اقشار مختلف استان مرکزی که خود را آماده استقبال از رئیس دولت مردمی و انقلابی سیزدهم می‌کنند با استقبالی جالب توجه و طرحی که نشان از ذوق و اشتیاق کارگران به رئیس جمهور دارد به پیشواز آیت الله رئیسی رفته است.

به گزارش خبرنگار تسنیم از سطح شهر اراک، کارگران هپکوی اراک با نصب بنرهایی در سطح خیابان محدوده هپکو ضمن خوشامدگویی به رئیس جمهور با عبارت‌هایی همچون "رئیسی سپاس" و "رئیسی مرسی" از رئیس جمهور بابت حمایت و دفاع از هپکو و کارگران این شرکت هم تقدیر و تشکر کرده و هم استقبال جالبی کرده اند.

۲۹ میزخدمت در ایام سفر رئیس جمهور در استان مرکزی فعال شد آخرین جزئیات برنامه سفر رئیس جمهور به استان مرکزی/آیت‌الله رئیسی در اراک و خمین حضور می‌یابد

انتهای پیام/۷۱۱/ی

فدراسیون صنعت نفت ایران