کد خبر:5171
پ
۱۴۰۰۰۶۳۱۱۱۵۴۲۵۳۳۶۲۳۶۴۸۶۰۴

سوء استفاده از کودکان افغانستانی در کمپ‌های مهاجرین آمریکا

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالت میشیگان آمریکا اعلام کرد که در حال بررسی اتهامات سوءاستفاده از کودکان مهاجر افغانستانی است که پس از به قدرت رسیدن طالبان، کودکان و خُردسالان بدون همراه از این کشور به آمریکا منتقل شده‌اند. – اخبار بین الملل – به گزار..

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالت میشیگان آمریکا اعلام کرد که در حال بررسی اتهامات سوءاستفاده از کودکان مهاجر افغانستانی است که پس از به قدرت رسیدن طالبان، کودکان و خُردسالان بدون همراه از این کشور به آمریکا منتقل شده‌اند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، یک گروه از کودکان مهاجر افغانستانی که شامل ۱۹ نفر هستند، در ماه‌های اخیر در پناهگاه‌های میشیگان اسکان نگرفته است.

«باب ویتون» سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی میشیگان اعلام کرد که این وزارت در حال تحقیق در مورد «ساماریتاس»، سازمان غیرانتفاعی مستقر در میشیگان است که ۱۹ کودک را پذیرفته است. وی تحقیقات در سایر مکان‌های نگهداری کودکان را تأیید نکرده است.

وی اظهار داشت که این وزارت‌خانه مسئولیت خود را برای محافظت از همه کودکان در برابر سوءاستفاده و بی‌توجهی جدی می‌گیرد و با مقامات فدرال ذی‌صلاح برای بررسی این موارد تماس گرفته است.

«پروپابلیکا» در ماه گذشته برای اولین‌بار در مورد این تحقیقات گزارش داد و اعلام کرد که گزارش‌هایی از بدرفتاری با کودکان در مراکزی در میشیگان وجود دارد که توسط سازمان‌های غیرانتفاعی ساماریتاس و استار مشترک‌المنافع اداره یا نگهداری می‌شوند.

افغانستان| کشته و زخمی شدن ۳۰۱ کودک طی ۷ ماه در افغانستانیونیسف: نباید کودکان افغانستان را گروگان سیاست گرفتانتقال ۱۴۵۰ کودک بدون والدین از افغانستان به آمریکا

طبق این گزارش، برخی از این اتهامات شامل آزار و اذیت کودکان افغانستان توسط کارمندان، از جمله ضرب‌وشتم یکی از کودکان پسر در حین نماز و آزار جنسی در میان خُردسالان است.

ساماریتاس مستقر در میشیگان تحت نظارت خدمات مهاجرت و پناهندگی لوتری است؛ یکی از ۹ آژانسی که برای اسکان مجدد پناهندگان با اداره فدرال قرارداد دارد.

«کوین ون دن بوش» مأمور عملیات ساماریتاس گفت که حاضر به هرگونه همکاری در خصوص این شکایات است و تمام موارد جدی گرفته خواهد شد.

به گزارش اطلاعات روز، در زمستان سال گذشته‌ شبکه خبری سی‌ان‌ان طی گزارش اعلام کرده بود که ۱۴۵۰ کودک از افغانستان بدون والدین‌ در ماه آگوست ۲۰۲۱ در جریان خروج اضطراری به آمریکا منتقل شده‌اند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران