کد خبر:5522
پ
۱۴۰۱۰۱۲۹۲۲۲۷۲۴۳۶۲۵۱۶۲۶۴۴

سکوت غزه شکسته شد؛ مهاجران صهیونیست به پناهگاه‌ها گریختند

شلیک چند فروند راکت از نوار غزه به‌سوی شهرک‌های مهاجرپذیر رژیم صهیونیستی باعث شد حالت فوق‌العاده در این شهرک‌ها اعلام شود. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عبری‌زبان از به صدا در آمدن آژیر خطر در شهرک‌های مهاجرپذی..

شلیک چند فروند راکت از نوار غزه به‌سوی شهرک‌های مهاجرپذیر رژیم صهیونیستی باعث شد حالت فوق‌العاده در این شهرک‌ها اعلام شود.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عبری‌زبان از به صدا در آمدن آژیر خطر در شهرک‌های مهاجرپذیر اطراف نوار غزه خبر داده اعلام کردند؛ حالت فوق‌العاده در این شهرک‌ها اعلام شده است.

رسانه‌های عبری‌زبان با نام بردن از این اقدام به‌عنوان شکسته شدن سکوت غزه، افزودند: این اولین بار بعد از ۷ ماه است که شاهد شلیک موشک از غزه به‌سوی مناطق اطراف آن هستیم.

در این بین و در شرایطی که صهیونیست‌ها ادعای رهگیری این راکت‌ها توسط سامانه گنبد آهنین را دارند، منابع مقاومت از ناکامی این سامانه در سرنگون کردن آن خبر می‌دهند.

تا لحظه تهیه این خبر هیچ گروه فلسطینی مسئولیت شلیک این راکت‌ها را به‌سوی مناطق صهیونیست‌نشین به‌عهده نگرفته است.

گفتنی است در پی ادامه جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین به‌ویژه در مسجد الاقصی، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین به صهیونیست‌ها هشدار داد صبر مقاومت علیه این رژیم طولانی نخواهد بود.

خضر حبیب از رهبران ارشد این جنبش در نوار غزه هم به رسانه‌های فلسطینی گفت: جنبش جهاد اسلامی فلسطین به تلاش‌های میانجیگرانه فرصت کوتاهی می‌دهد، اما اگر اسرائیل جنایات خود را متوقف نکند راهی جز پاسخ نخواهد بود.

در اخبار تکمیلی هم رسانه‌های عبری‌زبان گزارش دادند: بعد از شلیک راکت، نفتالی بنت نخست وزیر و بنی گانتس وزیر جنگ به‌همراه آویو کوخافی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی از طریق وبینار تشکیل جلسه می‌دهند و نحوه واکنش به این اقدام را مورد بررسی قرار خواهند داد.

قرار است شماری از وزرای کابینه رژیم صهیونیستی عضو کابینه امنیتی هم در این نشست حاضر باشند.

عبدالحکیم حنینی، از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای مطبوعاتی تأکید کرد: دست مقاومت به‌روی ماشه است، پاسخ ما به طرف‌های میانجی هم کاملاً مشخص و قاطع بود، هر کسی که به‌دنبال میانجی‌گری است باید نزد اشغالگران برود و به تجاوزات آنها لجام بزند و جنایات آنها را علیه مسجد الاقصی و حاضران در آن مهار کند.

در این بین یواف زیتون تحلیل‌گر رسانه‌های رژیم صهیونیستی هم در توئیتر خود نوشت: حماس و جهاد اسلامی طی ما‌ه‌های اخیر در سکوت کامل بر توانمندی خود افزوده‌اند.
او مدعی شد ارتش اسرائیل اهداف و نقاطی را در نوار غزه برای پاسخ مشخص کرده است.

اما در مقابل نیر دفوری تحلیل‌گر شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به‌نقل از منابع آگاه خبرداد، تصور نمی‌شود پاسخی گسترده به این تهاجم صورت بپذیرد، ارزیابی‌های موجود حکایت از آن دارند که ارتش اسرائیل و مراکز تصمیم‌گیری سیاسی به‌دنبال مهار این حادثه هستند، اگر هم واکنشی باشد این واکنش بسیار محدود خواهد بود.

منابع مقاومت هم در واکنش به این اظهارات در صفحات مجازی تأکید کردند، مقاومت پاسخ ویرانگری را برای صهیونیست‌ها تدارک دیده است و آنچه صهیونیست‌ها از توان مقاومت نمی‌دانند بنیان این رژیم را به لرزه در خواهد آورد.

همچنین وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد نسبت به وقوع موج خشونت در قدس و کرانه باختری نگران است و از تمامی طرف‌ها می‌خواهد خویشتنداری خود را حفظ کنند. وزارت خارجه آمریکا از مسئولین اسرائیلی و تشکیلات خودگردان خواست اقدامات و تدابیر لازم برای آرام کردن اوضاع را اتخاذ کنند.

خبرنگار نظامی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل (جرئت) واکنش شدید به حمله موشکی فلسطینیان را ندارد زیرا این امر به‌معنی تأثیرگذاری بر دیگر مناطق است و باعث می‌شود وارد معادله واکنش در مقابل واکنش شویم.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران