کد خبر:6228
پ
۱۴۰۱۰۲۲۰۱۶۴۷۳۰۹۶۴۲۵۲۹۹۴۲۴

شهروندان سوری درباره سفر بشار اسد به تهران چه می‌گویند/ گزارش میدانی تسنیم

شهروندان سوری با تاکید بر روابط رو به گسترش کشورشان با ایران و تقدیر از مواضع و حمایت‌های تهران از دمشق به ویژه در نبرد تمام عیار با تروریسم تکفیری، به بیان دیدگاه‌های خود درباره سفر اخیر بشار اسد به ایران پرداختند. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگز..

شهروندان سوری با تاکید بر روابط رو به گسترش کشورشان با ایران و تقدیر از مواضع و حمایت‌های تهران از دمشق به ویژه در نبرد تمام عیار با تروریسم تکفیری، به بیان دیدگاه‌های خود درباره سفر اخیر بشار اسد به ایران پرداختند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم در دمشق، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در سفر به تهران با آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد، این سفر بازتاب گسترده‌ای در میان شهروندان سوری داشته است.

بشار اسد , کشور سوریه ,

رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به بشار اسد گفتند که شکی نداریم که شما می توانید باقی مانده خاک سوریه را از اشغال تروریسم آزاد کنید و تحت رهبری شما تمامیت ارضی سوریه حفظ می‌شود. این جمله کوتاه حاوی مفاهیم و پیامهای زیادی است.

بشار اسد , کشور سوریه ,

زمان انجام این سفر پیام‌های خاصی به همراه دارد، مسائلی همچون همکاری اقتصادی و مشکلات منطقه و مسئله فلسطین به همراه مسئله تروریسم بخش عمده این سفر را به خود اختصاص داده است.

حضور بشار اسد در ایران، بازتاب گسترده‌ای در صحنه سوریه داشته و سبب شده تا امیدواری جامعه سوریه به تاثیرگذاری این سفرها در حل بسیاری از مشکلات منطقه افزایش یابد.

خبرنگار تسنیم در گفتگو با شماری از شهروندان سوری نظر آنها را درباره روابط سوریه و ایران و سفرهای متقابل مسئولین ایرانی و سوری به ویژه سفر بشار اسد به تهران جویا شده است .

«احمد حماده» نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوری به خبرنگار تسنیم گفت : این سفر در شرایطی انجام شده که دو کشور دوست در معرض محاصره و تحریم شدید از سوی غربی‌ها و تلاش برای جدا کردن آنها از یکدیگر قرار دارند.

بشار اسد , کشور سوریه ,

وی افزود: سفر رئیس جمهور بشار اسد همچنین در سایه تلاش‌های آمریکا برای فشار بر سوریه و ایران از طریق پرونده‌های مختلف همچون پرونده هسته‌ای و نیز تلاش‌ برای شکست مذاکرات وین و از بین بردن حقوق ملت دوست انجام شده است که از سوی دیگر تلاشها برای تکمیل حلقه محاصره ملت سوریه ادامه دارد.

یکی دیگر از شهروندان سوری در پاسخ به این سئوال گفت: پیش از هرچیز می‌خواهم از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت‌هایش تشکر کنم، موضع ایران موضع برادری و دوستی را به منصه ظهور گذاشت، البته چنین رفتاری از جمهوری اسلامی که وابسته به مقاومت و در حقیقت، پایه و اساس مقاومت علیه رژیم صهیونیستی و تجاوزاتش علیه سوریه است، چیز عجیبی نیست.

بشار اسد , کشور سوریه ,

وی افزود: غیر ممکن است که موضع ملت ایران را در قبال سوریه فراموش کنیم از این رو هر نوع دیدار و سفر و ارتباطاتی میان سوریه و ایران امری عجیبی محسوب نمی‌شود، زیرا آنها یک کشور واحد هستند.

شهروند دیگری خاطر نشان کرد: از ابتدای بحران تا به امروز، آنها بهترین برادران ما بودند، محبت و روابط خونی که بین ما شکل گرفته و محبت متقابل باعث شد تا در این مرحله در کنار ما قرار بگیرند و همین امر باعث می‌شود تا ما هم تا آخرین نفس در کنار آنها باشیم.

بشار اسد , کشور سوریه ,

خبرنگار تسنیم نظر یکی دیگر از شهروندان را در این زمینه جویا شد که وی پاسخ داد: در ابتدا ما به عنوان مردم عادی از ملت دوست، ایران تشکر می‌کنیم، ملت وفاداری که ما را در جنگ جهانی که علیه ما شکل گرفت، تنها نگذاشت.درباره سفر آقای رئیس جمهور به ایران هم باید بگویم که اینها سفرهای متقابلی است که همواره انجام می‌شود، ما روابط مستحکمی با ملت و دولت ایران داریم، از این رو ما می‌گوییم که خدا به آنها توفیق دهد.

وی افزود: همچنین می‌خواهم به عنوان یک بازرگان از اتاق بازرگانی ایران تشکر کنم، ما به عنوان اعضای اتاق بازرگانی سوریه بابت تسهیلاتی که به ما در سایه جنگ جهانی و تحریمها علیه کشورمان ارائه می شود، هم تشکر می‌کنم.ماشاء الله ملت ایران ملت بزرگی هستند و به عنوان ملت سوریه از ته دل از آنها قدردانی می‌کنیم.

بشار اسد , کشور سوریه ,

یک خانم سوری هم در پاسخ به این سئوال گفت : ما ملت ایران را به خاطر آنکه در کنار ملت سوریه ایستاد و از مسئله فلسطین حمایت کرد، دوست داریم، و درودهایم را به ایران، سوریه و فلسطین می‌فرستم.

بشار اسد , کشور سوریه ,

پیام سوریه و ایران، شفاف تر و قوی تر از آن است دیده نشود و قویتر از آن است که فهمیده نشود و مستحکم تر از آن است که درک نشود.

اکنون دوره گسترش روابط اقتصادی و زمان مشارکت فعال و موضعگیری قاطع در صحنه منطقه ای است و نیز به گفته تحلیلگران پیام این سفر در زمانی ارسال می‌شود که هر دو کشور تحریم‌های اقتصادی واحدی را متحمل شده و جنگ واحدی را علیه دشمنی مشترک یعنی دشمن صهیونیستی به پیش می برند.

سفر بشار اسد رئیس جمهور سوریه به تهران،پیام‌های متعددی را برای طرف‌های مختلف ارسال کرده است که مهم‌‌ترین آنها تاکید بر عمق روابط سوریه و ایران و ایستادگی در برابر توطئه‌ها و تحریم‌های تحمیل شده بر دو طرف است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران