کد خبر:5727
پ
۱۴۰۰۱۲۲۱۱۰۴۹۵۹۸۷۸۲۴۹۵۰۰۹۴

طالبان: ۶۰ فروند بالگرد و هواپیما در افغانستان تعمیر و فعال شده است

وزارت دفاع طالبان از تعمیر و فعال کردن ۶۰ فروند از بالگردها و هواپیماهای تخریب شده در حکومت گذشته افغانستان خبرداد. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عنایت‌الله خوارزمی» سخنگوی وزارت دفاع طالبان اعلام کرد که نیروهای فنی آن‌ه..

وزارت دفاع طالبان از تعمیر و فعال کردن ۶۰ فروند از بالگردها و هواپیماهای تخریب شده در حکومت گذشته افغانستان خبرداد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عنایت‌الله خوارزمی» سخنگوی وزارت دفاع طالبان اعلام کرد که نیروهای فنی آن‌ها تاکنون ۶۰ فروند از بالگردها و هواپیماهای تخریب شده را تعمیر و آماده پرواز کرده‌اند.

وی افزود که طالبان درحال حاضر حدود ۸۰ فروند بالگرد و هواپیما در اختیار دارد که اکثر آن‌ها هنگام سقوط دولت سابق غیرفعال و تا حد زیادی تخریب شده بودند.

از سوی دیگر پس از سقوط کابل شماری از بالگردها و هواپیماهای توسط خلبان‌های دولت سابق به ازبکستان انتقال داده شد که دولت تاشکند تاکنون از تحویل دادن آن به هیئت حاکمه جدید افغانستان خودداری کرده است.

توافق طالبان و روسیه برای تعمیر بالگردها در افغانستانوزیر دفاع طالبان: بالگردها و هواپیماهای افغانستان به کشور بازگردانده شود

«انعام الله سمنگانی» معاون سخنگوی طالبان چندی قبل در توئیتی اعلام کرد که بیش از ۴۰ بالگرد افغانستان توسط منسوبین دولت سابق به کشورهای همسایه بخصوص تاجیکستان و ازبکستان انتقال داده شده است.

درحالیکه تاکنون هیچ یک از این بالگردها به افغانستان تحویل نشده، سمنگانی گفته بود: گفت‌وگوها با مقامات تاجیکستانی و ازبکستانی برای بازگرداندن این بالگردها آغاز شده است.

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران