کد خبر:8820
پ
۱۳۹۴۰۷۰۶۱۰۳۳۵۳۹۹۵۶۱۸۸۴۶۴

عراق| حمله راکتی و پهپادی به دو پایگاه نظامی ترکیه/ حمله سایبری به «ترکیش ایرلاین»/ بیانیه شدیداللحن «اولیاءالدم» خطاب به آنکارا

منابع عراقی از حمله راکتی و پهپادی به دو پایگاه نظامی غیرقانونی ترکیه در شمال عراق و حمله سایبری به شرکت هواپیمایی ترکیه خبر دادند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، صابرین نیوز و نجباء گزارش دادند پایگاه نظامی ترکیه در بعشی..

منابع عراقی از حمله راکتی و پهپادی به دو پایگاه نظامی غیرقانونی ترکیه در شمال عراق و حمله سایبری به شرکت هواپیمایی ترکیه خبر دادند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، صابرین نیوز و نجباء گزارش دادند پایگاه نظامی ترکیه در بعشیقه با ۱۴ راکت گراد هدف قرار گرفت.

پیشتر رسانه‌های عراقی خبر از شنیده شدن صدای انفجار در دو پایگاه نظامی غیرقانونی ترکیه در شمال عراق خبر داده بودند.

شبکه الجزیره به‌نقل از منابع امنیتی عراقی گزارش داد که پایگاه نظامی زیلکان ترکیه در شمال شرقی موصل عراق هدف حمله راکتی قرار گرفته است.

یک گروه عراقی موسوم به «سرایا اولیاء الدم» در بیانیه‌ای مسئولیت حمله به پایگاه نظامیان ترکیه را به‌عهده گرفت.

این گروه در بیانیه خود آورده است که پایگاه ارتش اشغالگر ترکیه در بامرنی واقع در استان دهوک عراق را با چند پهپاد هدف قرار داده‌ است.

این بیانیه آورده است: ارتش اشغالگر ترکیه شمار تلفات و میزان خسارت وارده طی این عملیات را پنهان می‌کند.

این گروه به ترکیه هشدار داده است که اگر از خاک عراق عقب‌نشینی نکنند، حملات بعدی آنها داخل خاک ترکیه خواهد بود.

حمله لحظات قبل به پایگاه نظامی ترکیه را هم گروه موسوم به «لواء احرار العراق» به‌عهده گرفته است.

این گروه هم به ترکیه هشدار داده است اگر به اشغالگری خود در عراق پایان ندهد، نه‌تنها عملیات آنها گسترش خواهد یافت بلکه به سایت‌های نظامی و امنیتی در عمق خاک ترکیه خواهد رسید.

سایت نجباء از حمله سایبری به شرکت خطوط هوایی ترکیه از مبدأ عراق خبر داد. بر اساس این گزارش، شرکت «ترکیش ایرلاین» ترکیه هدف این حمله قرار گرفته است.

پیش‌تر نیز سرورهای ترکیه‌ای دولتی هدف حملات سایبری عراقی قرار گرفته بود.

به‌نظر می‌رسد که این حمله سایبری همزمان با حملات پهپادی و موشکی لحظات قبل به پایگاه‌های ارتش اشغالگر ترکیه به شمال عراق صورت گرفته است.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران