کد خبر:9395
پ
۱۴۰۱۰۵۱۷۱۶۰۱۲۸۵۸۵۲۵۸۵۲۳۷۴

فرزندان و نوادگان حضرت زهرا (س) که در کربلا به شهادت رسیدند + اینفوگراف

اینفوگرافیک فرزندان امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) که در کربلا به شهادت رسیده یا به اسارت رفتند، منتشر شد. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دهم محرم سال ۶۱ هجری وقتی دشمن از هر سو کاروان امام حسین علیه السلام را محاصره کرد تا آن..

اینفوگرافیک فرزندان امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) که در کربلا به شهادت رسیده یا به اسارت رفتند، منتشر شد.

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دهم محرم سال ۶۱ هجری وقتی دشمن از هر سو کاروان امام حسین علیه السلام را محاصره کرد تا آن حضرت را به شهادت برساند، تمام مردان باغیرت و مؤمنی که همراه امام به کربلا رفته بودند، با اجازه حضرت وارد میدان جنگ شده و تا لحظه شهادت مبارزه کردند. این مبارزه ادامه داشت تا اینکه جز اهل بیت خاص امام حسین علیه السلام کسی برای دفاع از حرمت امام و دین خدا باقی نماند. پس از شهادت فرزندان و نوادگان حضرت ام البنین سلام الله علیها، این بار نوبت فرزندان و نوادگان حضرت زهرا سلام الله علیها بود که جان خود را در راه امام زمان خود و دین خدا فدا کنند.

خبرگزاری تسنیم در قالب اینفوگرافیک، گزارشی از سرنوشت فرزندان حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام‌الله علیها که در روز عاشورا به شهادت رسیده یا به اسارت برده شدند، ارائه کرده است.

لازم به توضیح است از آنجایی که مقاتل متعدد، توضیحات متنوع و گاه مختلفی درباره افراد حاضر در کربلا عنوان کرده‌اند، این احتمال وجود دارد که تعداد شهیدان بنی‌هاشم بیش از تعدادی باشد که ما بیان کرده‌ایم یا آنکه اسامی دیگری وجود داشته باشد که در شمار شهیدان ذکر نشده‌اند.

ماه محرم , محرم , تسنیم , عاشورا , کربلا , امام علی (ع) , حضرت زهرا , امام حسین (ع) ,

اینفوگرافیک/ فرزندان و نوادگان حضرت ام‌البنین (س) که در کربلا به شهادت رسیدندتکیه تسنیم|تلألو سبک زندگی اسلامی بر چهره امام حسین (ع) در گودال قتلگاه + فیلمتکیه تسنیم|آشنایی با شهید «وفای به عهد» در کاروان امام حسین (ع) + فیلمتکیه تسنیم|تلاش مثال‌زدنی امام حسین (ع) برای «حفظ خانواده»تکیه تسنیم|انصاف در تنش‌های سیاسی و کنش‌های اجتماعی مطابق با سبک زندگی امام حسین (ع) + فیلمتکیه تسنیم| آیا مذاکره امام حسین(ع) با دشمن به معنی اعتماد بود؟ + فیلم

طراح اینفوگرافیک: مریم مرتضوی

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران