کد خبر:6986
پ
۱۴۰۱۰۲۱۲۱۰۴۱۱۱۳۰۴۲۵۲۵۵۳۶۴

لاوروف: آمریکا شروط اضافی را مطرح کرده که مانع از احیای برجام می‌شود

وزیر خارجه روسیه گفت که واشنگتن در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران شروط مضاعفی را به عنوان بخشی از روند مذاکرات مطرح کرده است که به عنوان مانعی برای احیای این توافقنامه مهم بین‌المللی عمل می‌کند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم..

وزیر خارجه روسیه گفت که واشنگتن در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران شروط مضاعفی را به عنوان بخشی از روند مذاکرات مطرح کرده است که به عنوان مانعی برای احیای این توافقنامه مهم بین‌المللی عمل می‌کند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه که به منامه سفر کرده، امروز، سه‌شنبه، در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترکی پس از مذاکراتش با عبداللطیف بن راشد الزیانی، وزیر امور خارجه بحرین ابراز نگرانی کرد که واشنگتن در جریان مذاکرات مربوط به از سرگیری برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای ایران، شروط مضاعفی را به عنوان بخشی از روند مذاکرات مطرح کرده است که به عنوان مانعی برای احیای این توافقنامه مهم بین‌المللی عمل می‌کند.

لاوروف گفت: «در خصوص بازگشت به اجرای کامل توافقنامه هسته‌ای با ایران، موانعی به وجود آمده است که در وهله نخست، به دلیل موضع گیری ایالات متحده است که تلاش می‌کند شروط مضاعفی را در روند مذاکره مطرح کند و در نتیجه قصد اصلی مقامات واشنگتن ایجاد تغییراتی در محتوای اصلی برجام است که به تایید شورای امنیت سازمان ملل رسیده و کارآیی خود را ثابت کرده است.»

گزارش سیاسی یک نهاد فنی؛ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، برای جبران ناتوانی دولت بایدن در احیای برجام وارد شد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران