کد خبر:5593
پ
۱۴۰۱۰۲۰۱۱۵۴۲۰۸۸۳۸۲۵۱۸۱۵۲۴

مسئول دفتر مرکزی تبیان پس از ۸ روز بازداشت در افغانستان آزاد شد

مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان پس از ۸ روز بازداشت در افغانستان آزاد شد. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که حجت الاسلام والمسلمی..

مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان پس از ۸ روز بازداشت در افغانستان آزاد شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که حجت الاسلام والمسلمین یار محمد رحمتی مسئول این دفتر یک هفته پس از بازداشت توسط نیروهای اطلاعاتی طالبان آزاد شد.

بیانیه می‌افزاید که رحمتی چهارشنبه هفته گذشته (۲۴ فروردین) و یک روز پس از برپایی یک تجمع در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و گلباران دروازه این سفارت جهت ترمیم روابط تخریب شده افغانستان و ایران «برای برخی توضیحات به ریاست اطلاعات طالبان فراخوانده شد.»

رحمتی همچنین با انتشار ویدئویی اعلام کرد که فعالیت‌های مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان تا زمانیکه از هیئت حاکمه افغانستان مجوز نگیرد، مسدود خواهد بود.

واکنش مرکز تبیان به برخی گزارش‌ها و فضاسازی‌های نادرست رسانه‌‌ایسفارت ایران: جریان رسانه‌ای هدفمند به دنبال تخریب روابط ایران-افغانستان استتحولات جاری محور گفت‌وگوی معاون سفارت ایران و رئیس شورای علمای شیعه افغانستان

وی همچنین به دلیل استفاده از واژه‌های «جاهل، خودفروخته و جاسوس» که در روز تجمع در نزدیک سفارت ایران در کابل بکار رفته بود عذرخواهی کرد.

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران