کد خبر:5997
پ
۱۳۹۷۱۱۲۱۰۸۱۰۴۶۶۰۳۱۶۶۰۰۲۰۴

مسلمیار: سیاسیون برای تشکیل دولت فراگیر زیر چتر طالبان گفت‌وگو کنند

رئیس سابق سنای افغانستان از شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی این کشور خواست تا برای تشکیل دولت فراگیر زیر چتر طالبان گفت‌وگو کنند. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «فضل هادی مسلمیار» رئیس سابق سنای افغانستان با اظهار اینکه نظام کن..

رئیس سابق سنای افغانستان از شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی این کشور خواست تا برای تشکیل دولت فراگیر زیر چتر طالبان گفت‌وگو کنند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «فضل هادی مسلمیار» رئیس سابق سنای افغانستان با اظهار اینکه نظام کنونی افغانستان «امارت اسلامی» است، گفت که شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی افغانستان باید زیر چتر نظام کنونی برای تشکیل دولت فراگیر گفت‌وگو کنند.

مسلمیار با اظهار اینکه در دولت غنی انحصار قدرت وجود داشت و برخی اقوام و جریان‌های سیاسی درباره فراگیر بودن دولت او نیز ملاحظاتی داشتند، افزود که به غیر از شیعیان و زنان، دیگر اقوام در دولت طالبان حضور دارند.

پشتون‌های پاکستان خواستار برگزاری «لویه جرگه» در افغانستان شدندلاوروف: درصورت تشکیل دولت فراگیر برای برسمیت شناختن طالبان تلاش می‌کنیمتاکید بیانیه مشترک نشست چین بر ایجاد ساختار فراگیر در افغانستان

وی همچنین خاطرنشان کرد که اگرچه زنان در رده‌های بالای دولت طالبان حضور ندارند، اما شماری از زنان در رده‌های پائین هیئت حاکه افغانستان حضور دارند.

رئیس سابق سنای افغانستان با اظهار اینکه مذاکرات با طالبان بطور جدی‌تر ادامه خواهد یافت، تاکید کرد که افغانستان تحت عنوان دولت فراگیر نباید وارد فاز جدیدی از کشمکش‌ها شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران