کد خبر:10333
پ
۱۴۰۱۰۶۱۲۲۱۲۲۳۸۱۰۳۲۶۰۲۲۵۷۴

نخست‌وزیری عراق برای استقبال از زائران اربعین در تمام مبادی ورودی آماده‌باش کامل اعلام کرد

دبیرخانه هیئت دولت عراق اعلام کرد برای برگزاری هرچه بهتر مراسم زیارت اربعین امام حسین علیه‌السلام، تمام امکانات و ظرفیت‌های خدماتی، محلی و امنیتی خود را به حال آماده‌باش کامل در آورده است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ش..

دبیرخانه هیئت دولت عراق اعلام کرد برای برگزاری هرچه بهتر مراسم زیارت اربعین امام حسین علیه‌السلام، تمام امکانات و ظرفیت‌های خدماتی، محلی و امنیتی خود را به حال آماده‌باش کامل در آورده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری موازین نیوز به نقل از «حیدر مجید» سخنگوی دبیرخانه هیئت دولت عراق خبر داد: هیئت اطلاع‌رسانی دولتی برای چهارمین روز پیاپی بازدیدهای میدانی مشترک خود را با هیئت گذرگاه‌های مرزی مشمول استقبال از زائران اربعین ادامه می‌دهد تا کار ورود زائران اربعین از کشورهای همجوار و بقیه کشورهای جهان به بهترین نحو ممکن انجام شود.

وی در ادامه تأکید کرد: براساس دستور نخست‌وزیر عراق، تمامی ظرفیت‌های دولتی و غیر دولتی برای حمایت از هیئت گذرگاه‌های مرزی بسیج شده‌اند.

حیدر مجید تأکید کرد: بازدیدهایی از گذرگاه‌های شلمچه در بصره، شیب در میسان، زرباطیه در واسط و منذریه در دیالی انجام گرفته و از چند و چون خدمات و برنامه‌های تسهیل ورود زائران در مسیر به سوی کربلا اطلاع حاصل شد.

این سخنگو خاطرنشان کرد: براساس برنامه تدوین شده توسط دولت، تمامی گذرگاه‌های مرزی به تمامی تدابیر و زیرساخت‌ها و نیز نیروی کافی به همراه دستگاه‌های رایانه تجهیز شده و با افزایش شمار کارمندان، سالن‌های استقبال از مسافرین هم افزایش پیدا کرده‌اند؛ در حالی که برنامه‌هایی برای تضمین امنیت زائران نیز تدارک دیده شده است.

فاصله مرزهای ایران تا شهرهای عراق چقدر است؟

به گفته سخنگوی دبیرخانه هیئت دولت عراق، در کنار مواکب ایجاد شده در طول مسیر که از ابتدای هر گذرگاه تا کربلای معلی امتداد پیدا کرده و کار تأمین آب و غذای زائران را فراهم می‌کنند، نیروهای امدادی و اکیپ‌های پزشکی نیز در طول مسیر مستقر، و تمام مسیرها شاهد حضور آمبولانس هستند.

انتهای پیام/*/؛

فدراسیون صنعت نفت ایران