کد خبر:9661
پ
۱۳۹۸۰۹۰۶۱۴۴۰۳۸۴۶۱۱۸۹۸۱۵۷۴

نظامیان ویژه دولت اشرف غنی در صفوف جنگجویان اوکراین

نماینده ویژه پوتین برای افغانستان اعلام کرد نیروهای ویژه دولت اشرف غنی در صفوف نظامیان اوکراینی علیه روسیه می‌جنگند. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه پوتین و مدیر بخش دوم آسیایی وزارت خارجه روسیه گ..

نماینده ویژه پوتین برای افغانستان اعلام کرد نیروهای ویژه دولت اشرف غنی در صفوف نظامیان اوکراینی علیه روسیه می‌جنگند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه پوتین و مدیر بخش دوم آسیایی وزارت خارجه روسیه گفت: آمریکا در تدارک اعزام نظامیان دولت سابق افغانستان به اوکراین است.

وی با اظهار اینکه برخی از نیروهای ویژه دولت سابق افغانستان به عضویت داعش درآمده و در عراق و سوریه می‌جنگند، افزود: به نظرم این قابل پیش‌بینی بوده و تکرار سناریوی عراق است که به ظهور داعش منجر شد.

کابلوف ادامه داد: برخی دیگر از این نیروها نیز ظاهراً با وعده پول، مزدور نظامی شده‌اند، زیرا باید مخارج زندگی‌شان را تأمین کنند، بنابراین به نازی‌های اوکراینی ملحق می‌شوند.

دولت اشرف غنی ۳۵ میلیون دلار بدهی برق را به تاجیکستان، ازبکستان و ایران نپرداخته استسفر وزیر خارجه آمریکا به بروکسل برای مذاکره درباره ایران، اوکراین و افغانستان

نماینده ویژه پوتین به نقل از یکی از مقامات قزاقستانی در کنفرانس اخیر افغانستان که به میزبانی ازبکستان برگزار شده بود، گفت: حدود ۱۱۰ هزار نظامی افغانستان پس از سقوط کابل از این کشور گریخته و در انتظار کسب اجازه ورود به آمریکا هستند، اما ظاهراً کسی قرار نیست به آن‌ها اجازه ورود دهد.

وی با تأکید بر اینکه دولت موقت طالبان نقشی در اعزام نیروهای سابق افغانستان به اوکراین ندارد، گفت: طالبان تضمین کرده است اجازه ندهد شبه‌نظامیان یا تروریست‌ها به اوکراین اعزام شوند. آنها تضمین کرده‌اند در حد توان خود، اجازه این کار را ندهند.

انتهای پیام/./؛

فدراسیون صنعت نفت ایران