کد خبر:6370
پ
۱۴۰۱۰۱۱۸۲۳۰۴۱۲۳۰۲۲۵۰۹۸۱۳۴

نکونام: باشگاه فولاد مقصر حضور تماشاگران استقلال در ورزشگاه است/ زاهدی‌فرد را برای بازی‌های ما نگذارید

سرمربی تیم فولاد خوزستان گفت: از هواداران‌مان عذرخواهی می‌کنم، چون امروز آنها باید در ورزشگاه حضور داشتند، اما تماشاگران تیم میهمان در ورزشگاه بودند. – اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، جواد نکونام پس از شکست ۲ بر یک تیمش مقابل استقلال ..

سرمربی تیم فولاد خوزستان گفت: از هواداران‌مان عذرخواهی می‌کنم، چون امروز آنها باید در ورزشگاه حضور داشتند، اما تماشاگران تیم میهمان در ورزشگاه بودند.

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، جواد نکونام پس از شکست ۲ بر یک تیمش مقابل استقلال گفت: می‌دانستیم بازی سخت و سنگینی را با توجه به شرایط جدول در پیش داریم. بازی پرفشاری بود و تیم ما یک ربع بیست دقیقه اول خیلی بد بازی کرد و با تغییراتی که دادیم، توانستیم شرایط را به نوعی که دوست داریم، پیش ببریم.

وی افزود: در ادامه جز یکی دو خطایی که رخ داد و ما هم کرنر داشتیم، موقعیت خاصی رخ نداد. در نیمه دوم هم شرایط برابر بود و روی ضد حمله گل خوردیم. بازیکن باید در لحظه تصمیم بگیرد که سخت است. اگر موقعیت‌ها را نگاه کنید که تبدیل به گل شد و موقعیت‌هایی که ما گل نکردیم، مشخص می‌شود که چه تیمی بدشانسی آورد. نتیجه مساوی شاید عادلانه‌تر بود. تیم ما روی ضد حمله گل خورد و به هم ریخت و شیرازه ما از هم پاشید، اما با تغییراتی که دادیم توانستیم بازی را تغییر دهیم.

سرمربی فولاد خوزستان، گفت: من چند مسئله دارم. اول اینکه چرا هواداران ما امروز به ورزشگاه نیامدند؟ من از باشگاه سؤال می‌کنم که چرا در بازی که ما میزبان بودیم، تماشاگر نیامد؟ همه جا استقلالی‌ها بودند، اما چرا هواداران ما نیامدند؟ از باشگاه سؤال می‌پرسم که چرا تماشاگران ما نیامدند، اما ۵ هزار استقلالی بودند؟ باشگاه چه کار کرد؟ اگر در ورزشگاه آزادی بود، اشکالی نداشت، اما چرا هواداران ما در ورزشگاه نبودند، در حالی که می‌توانستیم استادیوم را پر کنیم؟ پشت نیمکت ما اتفاقاتی افتاد که تعجب کردم. دوست دارم که تماشاگر در استادیوم باشد، اما از باشگاه سؤال می‌کنم چرا هواداران خودمان نبودند؟

نکونام با انتقاد از قضاوت محمدحسین زاهدی‌فرد، خاطرنشان کرد: مسئله دیگر در خصوص داوری‌ها است. آقای زاهدی‌فرد، برای ما قضاوت درستی نداشت و اگر آنها اعتراض می‌کردند به سمت آنها می‌رفت و ما اعتراض می‌کردیم، این طرف قضاوت می‌کرد. آقای زاهدی‌فرد را برای بازی‌های ما نگذارید. هیچ اتفاقی رخ نداد و پنالتی یا کارت اشتباهی رخ نداد، اما او با نوع قضاوتش و سوت‌هایی که می‌زد، اعصاب ما را به هم ریخت. فصل قبل هم سه بازی برای ما سوت زد و با اینکه در یک بازی برده بودیم، گفتم او را برای قضاوت بازی ما نگذارند. او در دقیقه ۹۶ به دروازه‌بان حریف کارت زرد نشان می‌دهد که بازی می‌خوابد. در نهایت به تیم استقلال تبریک می‌گویم.

وی درباره علت تعویض رضاوند، گفت: از ابتدا نمی‌خواستیم از آرش استفاده کنیم، چون او یک سرماخوردگی در طول هفته داشت. وقتی هم به بازی رفت، دوست داشت بازی کند و ما به او بازی دادیم. آرش بهترین هافبک فوتبال ایران در نیم فصل دوم بوده و خیلی به تیم ما از نظر فنی کمک کرده است. این اتفاق چیزی از ارزش‌های اوکم نمی‌کند. امروز به خاطر سرماخوردگی واقعاً نمی‌خواستیم از او استفاده کنیم، اما شرایط طوری بود که ترجیح دادیم به رضاوند بازی بدهیم که نتوانست بازی کند و او را تعویض کردیم.

سرمربی فولاد خوزستان درباره تعویض‌هایش اظهار داشت: تعویض‌های ما برای بردن بود. روی اشتباه گل خوردیم و ما دنبال برد بودیم. موقعیت‌های خوبی در این بازی داشتیم، اما نتوانستیم از این موقعیت‌ها استفاده کنیم.

نکونام در خصوص حضور تماشاگران در ورزشگاه گفت: هیچ مشکلی نیست. من دوست دارم همه بازی‌ها با تماشاگر باشد، اما امروز باشگاه ما اشتباه کرد. از لحظه ورود ما به استادیوم که اتوبوس تیم وارد می‌شود، مشخص است. جایگاه ورود تیم ما و تیم میهمان مشخص است، اما اتفاقات آنقدر خنده‌دار بود که من با مشت روی پای خودم می‌کوبیدم.

وی ادامه داد: نمی‌دانم این اتفاق‌ها برای چه رخ داد. دوستان خودم می‌خواستند به ورزشگاه بیایند و به آنها گفتم بازی بدون تماشاگر است و نیایید، اما آمدیم در ورزشگاه و دیدیم که پنج هزار نفر تماشاگر در ورزشگاه حضور دارد، در جایگاه ویژه، جایگاه خبرنگاران، راهروها پر از آدم بود. ما می‌خواستیم بازی با تماشاگر باشد، اما اگر بازی بدون تماشاگر است، باید بدون تماشاگر باشد. باشگاه ما مقصر است و امروز ما اینجا غریبه بودیم. در زمین خودمان غریبه بودیم. در تهران می‌رویم می‌گویند باید طرح سرامیکی بچینیم و اینجا هم این اتفاقات رخ می‌دهد. این دو گانگی هست و باشگاه ما مقصر است. از هواداران‌مان با وجود اینکه وظیفه من نیست، عذرخواهی می‌کنم، چون امروز آنها باید در ورزشگاه حضور داشتند، اما تماشاگران تیم میهمان در ورزشگاه بودند.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در خصوص اینکه شهاب گردان دو گل مشابه خورد، تأکید کرد: شباهتی نداشت. گل اول را از روی خط با پای راست زد و این یکی را روی پای راست خودش آورد و تبدیل به گل کرد.

نکونام درباره اینکه در اواخر بازی به داوری معترض شده بودند، گفت: همانطور که گفتم داوری طوری قضاوت کرد که بازی به سمتی که دوست دارد برود و به ضرر ما بود. تا به حال دیده‌اید، مقابل تیم‌های بزرگ، به نفع فولاد بگیرند؟ به ضررمان نگیرند، به نفع نمی‌خواهیم. حتی ۵۰-۵۰ هم به سود تیم حریف بگیرند، اما ۳۰-۷۰ را را به سود حریف نگیرند. نه بی احترامی کردیم نه چیزی، اما فردا نیایند به ما گیر بدهند. به آنهایی که در زمین می‌ریزند نگاه کنند و ما را هم نگاه کنند. مربیان همه تیم‌ها را می‌گویم و مربی وقتی عصبی می‌شود، یک لحظه هزار کار انجام می‌دهد. ما هیچ اعتراضی نمی‌کنیم و امروز هم ما میهمان بودیم و از بیرون ورزشگاه، ورودمان، تماشاگر و داور به ضرر ما بود و از هواداران‌مان عذرخواهی می‌کنم.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران