کد خبر:5291
پ
۱۳۹۹۱۲۰۵۱۴۰۰۴۷۶۹۷۲۲۲۹۶۷۰۴

همکاری مارشال دوستم در طرح ۲۵۰ میلیون دلاری انگلیس برای ناامنی شمال افغانستان

یک تحلیلگر ارشد آمریکایی فاش کرد که سازمان اطلاعات مخفی انگلیس (MI۶) با همکاری مارشال دوستم برای ناامن سازی شمال افغانستان تلاش می‌کند. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌‎ای خبرگزاری تسنیم، «آنتونی کردزمن» تحلیلگر ارشد آمریکایی به «ایندیپندنت» ..

یک تحلیلگر ارشد آمریکایی فاش کرد که سازمان اطلاعات مخفی انگلیس (MI۶) با همکاری مارشال دوستم برای ناامن سازی شمال افغانستان تلاش می‌کند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌‎ای خبرگزاری تسنیم، «آنتونی کردزمن» تحلیلگر ارشد آمریکایی به «ایندیپندنت» گفت که سازمان اطلاعات مخفی انگلیس (MI6) حدود ۲۵۰ میلیون دلار کمک مالی و تسلیحاتی در اختیار مارشال «عبدالرشید دوستم» رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان قرار داده است.

کردزمن افزود که با توجه به نفوذ مارشال دوستم در مناطق شمالی افغانستان، قرار است تا از این طریق ناامنی‌ها در این کشور کلید زده شود.

به گفته این کارشناس آمریکایی، سازمان اطلاعات مخفی انگلیس و دوستم طی ۶ ماه گذشته دیدارهایی با هم داشته‌اند تا هماهنگی‌های لازم صورت بگیرد.

وی افزود که با این حال بعید به نظر می‌رسد که دولت طالبان از این طریق سقوط کند اما در ناکارآمدی این دولت و یا تغییر الگوی دلخواه، اجرای چنین طرحی از سوی انگلیس تاثیرگذار است.

مارشال «دوستم» خواستار اعلام وضعیت ویژه نظامی در افغانستان شدعقب‌نشینی اشرف غنی در برابر حامیان «مارشال دوستم» در شمال افغانستانمارشال دوستم: سیاست واگذاری شهرستان‌ها به طالبان اشتباه جبران‌ناپذیر است

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران