کد خبر:8337
پ
۱۴۰۱۰۴۰۸۱۰۵۷۴۶۳۶۳۲۵۵۹۹۳۱۴

واکنش ایران به ادعای انگلیس درباره توقیف محموله تسلیحات ایرانی به‌مقصد یمن

وزارت امور خارجه ایران به ادعای تارنمای رسمی دولت انگلیس مبنی بر توقیف محموله تسلیحات ایرانی به‌مقصد یمن در ژانویه ۲۰۲۲ واکنش نشان داد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ادعای بی‌پ..

وزارت امور خارجه ایران به ادعای تارنمای رسمی دولت انگلیس مبنی بر توقیف محموله تسلیحات ایرانی به‌مقصد یمن در ژانویه ۲۰۲۲ واکنش نشان داد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ادعای بی‌پایه و تاریخ مصرف گذشته منتشرشده در تارنمای رسمی دولت انگلیس مبنی بر توقیف محموله تسلیحات ایرانی به‌مقصد یمن در ژانویه ۲۰۲۲ را مردود دانست و گفت که انگلیس با فروش بی‌وقفه تسلیحات پیشرفته به ائتلاف نظامی خودخوانده علیه مردم بی‌دفاع یمن، شریک جنگ و تجاوز علیه یمن بوده است.

به گزارش وب‌سایت وزارت امور خارجه ایران، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: انگلیس در مقامی نیست که چنین اتهامات بی‌اساسی را در خصوص جمهوری اسلامی ایران مطرح کند و چهره انسان‌دوستانه به خود بگیرد.

شکار امنیتی معاون سفیر انگلیس در حال انجام تحرکات اطلاعاتی نزدیک رزمایش‌های موشکی ایران

وی تصریح کرد: تنها بر اساس اخبار و آمار منتشرشده در رسانه‌های انگلیس، این کشور حدود ۸ میلیارد پوند تسلیحات پیشرفته شامل بمب، موشک هوا به زمین و هدایت‌شونده و جتهای جنگنده را از ابتدای تهاجم نظامی به یمن، به ائتلاف ضدیمن فروخته است، این رقم با احتساب مجوزهای اختصاصی که دولت این کشور در اختیار تولیدکنندگان سلاح قرار داده است، افزایش چندبرابری می‌یابد، در واقع انگلیس با علم به وقوع جنایات جنگی توسط ائتلاف متجاوز نسبت به مردم بی‌دفاع یمن و حملات نظامی آنها علیه مدارس، بیمارستانها، جشنهای عروسی و انبارهای مواد غذایی، این سلاح‌ها را در اختیار متجاوزان قرار داده است.

کنعانی تأکید کرد که بی‌تردید رویکرد دولت انگلیس در استمرار صادرات تسلیحات به نیروهای ائتلاف، از جمله دلایل تداوم جنگ ضدبشری در یمن بوده است، فلذا این کشور صلاحیت اخلاقی برای طرح ادعا علیه جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران