کد خبر:8313
پ
۱۴۰۰۰۶۱۲۱۰۰۶۵۶۹۳۲۳۵۲۱۱۲۴

واکنش طالبان به حذف افغانستان توسط آمریکا از فهرست متحدان اصلی غیر ناتو

سخنگوی طالبان در واکنش به تصمیم آمریکا برای حذف افغانستان از فهرست متحدان اصلی غیر ناتو گفت که این عنوان در سال‌های گذشته نیز برای افغانستان منفعتی نداشت. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در و..

سخنگوی طالبان در واکنش به تصمیم آمریکا برای حذف افغانستان از فهرست متحدان اصلی غیر ناتو گفت که این عنوان در سال‌های گذشته نیز برای افغانستان منفعتی نداشت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در واکنش به تصمیم «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا برای حذف افغانستان از فهرست متحدان اصلی غیر ناتو گفت که حکومت طالبان نگرانی در این باره ندارد.

مجاهد گفت: ما از اقدام آمریکا که گفته می‌خواهد عنوان متحد اصلی غیر ناتو را از افغانستان پس می‌گیرد، هیچ نگرانی نداریم. این عنوان برای افغانستان هیچ منفعتی نداشت.

وی با اظهار اینکه مردم افغانستان در طی سال‌های گذشته از همین ناحیه متضرر شدند و از همکاری دولت سابق این کشور با آمریکا خاطره خوبی ندارند، افزود: البته ما در بخش‌های دیپلماتیک و تجاری خواهان روابط خوب، مثبت و قابل اعتماد با دیگر کشورها هستیم.

«باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۲ میلادی دولت افغانستان را به عنوان متحد اصلی غیر ناتو معرفی کرده بود، اما شب گذشته کاخ سفید اعلام کرد «جو بایدن» قصد دارد افغانستان را از فهرست متحدان اصلی غیر ناتو حذف کند.

دولت بایدن پس از خروج مفتضحانه از افغانستان، قطر را به عنوان حافظ منافع خود در این کشور و متحد اصلی غیر ناتو جدید تعیین کرد.

بایدن افغانستان را از فهرست متحدان اصلی غیر ناتو حذف می‌‎‌کندمعرفی قطر به عنوان متحد اساسی آمریکا در خارج از ناتو

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران