کد خبر:5405
پ
۱۴۰۱۰۱۲۶۱۵۱۷۲۲۷۹۹۲۵۱۳۸۳۴۴

واکنش مرکز تبیان به برخی گزارش‌ها و فضاسازی‌های نادرست رسانه‌‌ای

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل طی بیانیه‌ای گزارش‌ها و فضاسازی‌های رسانه‌‌ای درباره مسدود شدن کامل دفتر این مرکز توسط طالبان را تکذیب کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتم..

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل طی بیانیه‌ای گزارش‌ها و فضاسازی‌های رسانه‌‌ای درباره مسدود شدن کامل دفتر این مرکز توسط طالبان را تکذیب کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل طی بیانیه‌ای گزارش‌ها درباره ورود نیروهای طالبان به دفتر این مرکز و بازداشت مسئول آن را تکذیب کرد.

«آوا»گزارش داد که مسئول دفتر مرکزی تبیان بصورت «محترمانه» برای برخی توضیحات به ریاست اطلاعات طالبان احضار شده است، مسدود شدن کامل این دفتر توسط طالبان را نیز تکذیب کرد.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

اطلاعیه مهم مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان پیرامون برخی گزارش‌ها و فضاسازی‌های نادرست رسانه‌‌ای

ظهر روز پنجشنبه (۲۵ فروردین) تعدادی از نیروهای اطلاعات طالبان با مراجعه به دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، حجت الاسلام والمسلمین یارمحمد رحمتی، مسئول این دفتر را برای پاره‌ای از توضیحات پیرامون برگزاری تجمع روز چهارشنبه (۲۴ فروردین) در حمایت از روابط دوستانه و نزدیک افغانستان و جمهوری اسلامی ایران و محکوم کردن توطئه‌ها و فتنه‌های اخیر برای تخریب این روابط، در مقابل سفارت ایران در کابل، با خود بردند و همچنین محدودیت‌هایی بر فعالیت عادی این دفتر اعمال کردند.

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، این اقدام نیروهای اطلاعاتی طالبان را محترمانه و بدور از هرگونه درگیری دانسته و همچنین مسدود شدن کامل این دفتر را تکذیب می‌کند.

این مرکز از طریق مراجع مختلف با مسئولین «امارات اسلامی» افغانستان در رده‌های مختلف در ارتباط بوده و این مراجع، اطمینان داده‌اند که هیچ مشکلی وجود ندارد و آقای رحمتی به زودی به دفتر کار خود بازخواهد گشت و فعالیت‌های این دفتر به صورت عادی ادامه خواهد یافت.

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان بار دیگر نسبت به وجود برخی توطئه‌ها و تلاش‌های دشمنان اسلام و مسلمین برای برهم زدن ثبات، امنیت و آرامش کشور و به خصوص ایجاد تنش در روابط با همسایگان هشدار می دهد و خواستار هوشیاری دولت‌ها و ملت‌های منطقه به خصوص «امارت اسلامی» افغانستان در این مورد است.

عضو پارلمان اتحادیه اروپا: تا طالبان حقوق افغان‌ها را رعایت نکند آن‌ها را برسمیت نمی‌شناسیمحضور شبانه والی طالبان در کنسولگری ایران/ امنیت به صورت کامل تامین می‌شودطالبان: تظاهرات مقابل کنسولگری ایران خودسرانه بوده است

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران