کد خبر:5833
پ
۱۴۰۰۰۲۰۷۱۵۵۹۲۸۱۷۲۲۶۴۶۴۲۴

وزارت بهداشت: مافیای غربالگری جنین ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود به جیب می‌زند

سرپرست اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مافیای غربالگری جنین، بدون اندیکاسیون علمی، در ایران سالانه بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود به جیب می‌زند. – اخبار اجتماعی – به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، صابر جباری فاروجی در خصوص..

سرپرست اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مافیای غربالگری جنین، بدون اندیکاسیون علمی، در ایران سالانه بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود به جیب می‌زند.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، صابر جباری فاروجی در خصوص درباره حواشی پیرامون خبر حذف غربالگری جنین گفت: هر از چند گاهی قانون مترقی و هوشمندانه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به بهانه القا حذف غربالگری جنین مورد هجمه ناجوانمردانه قرار می گیرد که مقایسه فرایند غربالگری قبل و بعد از تصویب و ابلاغ قانون گویای همه چیز است.

سرپرست اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت در ادامه با بیان این که قبل از ابلاغ قانون جدید شروع فرایند غربالگری توسط افراد غیر متخصص آغاز می‌شد، افزود: در حال حاضر شروع فرایند غربالگری تخصصی تر شده و توسط پزشک متخصص زنان و زایمان آغاز می شود.

وی گفت: بر خلاف رویه رایج در دنیا در ایران تقریبا تمام مادران باردار حتی مادران جوان زیر۳۵ سال به بهانه دروغین احتمال زیاد سندرم داون بدون اندیکاسیون علمی مجبور به انجام غربالگری می شدند که در قانون جدید با حفظ کرامت و اختیار انسانی نقش والدین پر رنگ تر شده و اجبار برداشته شده است.

جباری در ادامه با بیان این که هیچ آمار مستند و قابل دفاعی از اینکه انجام غربالگری به همراه آمنیوسنتز موجب کاهش تولد معلولان در کشور شده است وجود ندارد بلکه برعکس سقط‌های القایی ناشی از عمل تهاجمی آمنیوسنتز به شدت افزایش پیدا کرده و بسیاری از جنین های سالم متاسفانه سقط شده اند، افزود: بدین منظور در قانون جدید کل فرایند انجام غربالگری در سامانه جامع الکترونیک ثبت و واقعا به صورت مستند، آمار واقعی فرایند غربالگری و داده های آزمایشگاهی و سونوگرافی آن ثبت و قابل گزارش، رصد پایش و ارزیابی خواهد شد تا افراد سود جو با جان مادر و جنین های بیگناه بازی نکنند.

سرپرست اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت در پایان گفت: به نظر می رسد مافیای غربالگری در ایران که سالانه بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود به جیب می زنند قصد دارند با روشهای مذبوحانه همچنان به اسقاط جنین های بی گناه در ایران آن هم به بهانه علم سلامت باروری و کاهش تولد معلولان همچنان ادامه دهند و چون قانون جوانی جمعیت را سد راه خود می بینند ناجوانمردانه بدان حمله می کنند.

وی همچنین گفت: در قانون جدید مبتنی بر سامانه جامع الکترونیک پوشش بیمه ای کامل تر شده و هزینه والدین به مراتب کمتر شده است.

توضیح وزارت بهداشت درباره خبر حذف غربالگری جنین

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران