کد خبر:5470
پ
۱۴۰۱۰۱۲۸۱۹۴۰۲۰۲۲۵۲۵۱۵۱۵۷۴

وزیر ارتش ایالات متحده: آمریکا برای جنگ‌‌های احتمالی با روسیه و چین آماده می‌شود

وزیر ارتش آمریکا در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس از دوره‌های آموزشی ویژه برای نظامیان این کشور در مقابله احتمالی با روسیه و چین خبر داده است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، کریستین ورمورت وزیر ارتش آمر..

وزیر ارتش آمریکا در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس از دوره‌های آموزشی ویژه برای نظامیان این کشور در مقابله احتمالی با روسیه و چین خبر داده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، کریستین ورمورت وزیر ارتش آمریکا روز شنبه ضمن اشاره به جنگ روسیه و اوکراین گفت: نظامیان ارتش آمریکا در حال آموزش برای جنگ‌های احتمالی در آینده هستند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از این مقام آمریکایی نوشت: ارتش آمریکا در حال حاضر در ایالت کالیفرنیا یک سری دوره‌های ویژه برای نظامیانش تدارک دیده است که برای جنگ‌های آینده علیه دشمنان بزرگی مثل روسیه و چین آماده شوند.

به گفته ورمورت مرکز نظامی فورت ایروین در صحرای موهاوه حتی زبان روسی را نیز آموزش می‌بینند. آسوشیتدپرس تعداد نظامیان آمریکایی این دوره‌ها را ۴۵۰۰ نفر اعلام کرد که یکی از برنامه‌های آنها برگزاری رزمایش با دشمن فرضی است.

به نظامیان آمریکایی گفته شده است که در میدان جنگ از تلفن‌های همراه خود در ثبت وقایع و انتشار آنها در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند.

کریستین ورموت گفت: من فکر می‌کنم در حال حاضر کل ارتش واقعاً به آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد نگاه می‌کند و سعی می‌کند درس‌هایی بیاموزد. تجربه روسیه و اوکراین یک ابزار سنجش قوی برای ارتش ما محسوب می‌شود.

جنگ اوکراین بازار فروش سلاح‌های آمریکایی را داغ کردآیا بن سلمان به دنبال یارگیری مقابل آمریکاست؟

شبکه خبری ان‌بی‌سی آمریکا در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که این کشور در ماه‌های گذشته اطلاعات تایید نشده‌ای برای جنگ اطلاعاتی علیه روسیه منتشر کرده است.

از زمان شروع جنگ روسیه و اوکراین، آمریکا و متحدان اروپایی‌اش به طور فزاینده‌ای به اوکراین تسلیحات و تجهیزات می‌دهند. جو بایدن رئیس جمهور روز چهارشنبه از کمک ۸۰۰ میلیون دلاری به کی‌یف خبر داد.

بایدن در اظهاراتش در حمایت از اوکراین گفت:‌ مردم آمریکا همچنان به حمایت و ایستادگی در کنار مردم شجاع اوکراین ادامه خواهند داد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اوایل ماه جاری گفت: سرازیر شدن سلاح‌های غربی در اوکراین تاثیر منفی بر مذاکرات صلح خواهد گذاشت.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران