کد خبر:7478
پ
۱۴۰۱۰۳۲۴۰۱۳۶۱۹۲۵۷۲۵۵۲۲۷۹۴

پلی‌آف بین قاره‌ای جام جهانی ۲۰۲۲| استرالیا در ضربات پنالتی جشن صعود گرفت

تیم ملی استرالیا با پیروزی مقابل پرو به ششمین نماینده قاره آسیا در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تبدیل شد. – اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، در چارچوب دیدارهای پلی‌آف بین قاره‌ای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، شب گذشته (دوشنبه) تیم‌های ملی استرالیا و پرو در..

تیم ملی استرالیا با پیروزی مقابل پرو به ششمین نماینده قاره آسیا در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تبدیل شد.

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در چارچوب دیدارهای پلی‌آف بین قاره‌ای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، شب گذشته (دوشنبه) تیم‌های ملی استرالیا و پرو در ورزشگاه احمد بن علی الریان قطر به مصاف هم رفتند که این بازی پس از تساوی بدون گل در وقت‌های عادی و اضافه در ضربات پنالتی با نتیجه ۵ بر ۴ به سود استرالیایی‌ها به پایان رسید تا آنها به ششمین نماینده قاره آسیا در تورنمنتی تبدیل شوند که پاییز امسال در قطر برگزار خواهد شد.

استرالیا که پس از غلبه بر امارات در پلی‌آف درون قاره‌ای حریف پرو شد، در حالی نماینده آمریکای جنوبی را شکست داد که در ضربات پنالتی، اولین ضربه‌اش را هم از دست داده بود. با این حال پرویی‌ها نیز ضربه سوم خود را از دست دادند تا همه چیز برابر شود. در ادامه اما در حالی که استرالیا ششمین ضربه‌اش را توسط مابیل به گل تبدیل کرد، والرا ضربه آخر پرو را از دست داد و به این ترتیب باعث ناکامی این تیم از صعود به جام جهانی شد.

این ششمین حضور استرالیایی‌ها در جام جهانی خواهد بود. آنها دوره گذشته نیز یکی از پنج نماینده قاره آسیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بودند. استرالیا در جام جهانی ۲۰۲۲ با تیم‌های فرانسه، دانمارک و تونس در گروه D رقابت‌ها رقابت خواهد کرد.

استرالیا سی‌و‌یکمین تیمی است که جواز حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ را کسب می‌کند. چهره آخرین تیم صعودکننده امشب با مصاف تیم‌های ملی کاستاریکا از منطقه آمریکای شمالی و مرکزی (کونکاکاف) و نیوزیلند از اقیانوسیه مشخص خواهد شد. استرالیا، بعد از قطر (میزبان)، ایران، کره جنوبی، ژاپن و عربستان ششمین تیم آسیایی حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ است.

پلی‌آف جام جهانی ۲۰۲۲| استرالیا با شکست امارات حریف پرو شد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران