کد خبر:7091
پ
۱۴۰۱۰۳۱۲۱۷۵۰۱۴۳۸۰۲۵۴۴۶۰۴۴

چهار گردشگر ایرانی با موتورسیکلت به افغانستان سفر کردند

چهار گردشگر ایرانی در سفری سیاحتی با موتورسیکلت به افغانستان از ولایت‌های «هرات»، «هلمند»، «قندهار» و «غزنی» دیدن کردند. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ملا شمس الله صمیم» معاون ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت «قندهار» اظهاردا..

چهار گردشگر ایرانی در سفری سیاحتی با موتورسیکلت به افغانستان از ولایت‌های «هرات»، «هلمند»، «قندهار» و «غزنی» دیدن کردند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ملا شمس الله صمیم» معاون ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت «قندهار» اظهارداشت که چهار گردشگر ایرانی که برای بازدید از برخی ولایت‌های معروف افغانستان وارد این کشور شده‌اند در ادامه سفر خود به شهر قندهار رسیده‌اند.

وی افزود که گردشگران ایرانی در حالی با موترسیکلت به افغانستان سفر کرده‌اند که مردم افغانستان از امنیت کامل برخوردارند و اکنون هرکس بدون محدودیت می‌تواند به هر نقطه از این کشور سفر کند.

«مهراب» یکی از گردشگران ایرانی درباره این سفر به «آوا» گفت که می‌خواهد در این سفر از برخی ولایت‌های بزرگ افغانستان دیدن کند و از فرهنگ، سنت، و آداب و رسوم کشور و منطقه مطلع شود.
وی افزود که می‌خواهد از مزار شریف در ولایت بلخ دیدن نماید و با تاریخ و فرهنگ افغانستان و همچنین مکان‌های تاریخی آن آشنا شود.

کشور افغانستان ,

«سعید» از دیگر گردشگران نیز اظهارداشت که با پایان جنگ در افغانستان و تامین امنیت تصمیم گرفت تا به این کشور سفر کند تا از اماکن تاریخی آن دیدن کند.
وی با اظهار اینکه ایران و افغانستان دارنده یک زبان و پیرو یک دین هستند و باید روابط خوبی با هم داشته باشند، افزود: نباید اجازه داد اشغالگران و غربی‌ها، تعصب و مشکلات را بین این دو کشور مسلمان ایجاد کنند.

طالبان: به هیچ گروهی اجازه نمی‌دهیم امنیت افغانستان را برهم بزندپیگیری مصوبات اقتصادی ایران و افغانستان/ آمریکایی‌ها از استقلال و امنیت افغانستان خوشحال نیستند

وی از تمام مقامات دولت‌های افغانستان و ایران نیز خواست تا برای ایجاد فضای اعتماد با یکدیگر همکاری کنند و اجازه ندهند روابط خوب بین دو ملت افغانستان و ایران خراب شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران