کد خبر:6950
پ
۱۴۰۱۰۳۰۹۱۷۲۶۴۲۸۴۲۵۴۲۴۱۰۴

کاربران چینی در واکنش به اقدام یونان: غرب با دزدی دریایی ثروت جمع کرده است

توقیف نفتکش‌های یونان و ایران در رسانه‌های اجتماعی چین بحثی داغ را به راه انداخته و کاربران چینی با ارسال دیدگاه‎های خود به عملکرد دوگانه آمریکا و اروپا مبنی بر بی‌توجهی به رفتارهای قبلی یونان و متهم کردن یکجانبه ایران معترض شدند. – اخبار بین الملل -..

توقیف نفتکش‌های یونان و ایران در رسانه‌های اجتماعی چین بحثی داغ را به راه انداخته و کاربران چینی با ارسال دیدگاه‎های خود به عملکرد دوگانه آمریکا و اروپا مبنی بر بی‌توجهی به رفتارهای قبلی یونان و متهم کردن یکجانبه ایران معترض شدند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، گزارش توقیف نفتکش‌های یونان و ایران در رسانه‌های اجتماعی چین بحثی داغ را به راه انداخته است. کاربران چینی با ارسال دیدگاه‎های خود در حمایت از ایران، نسبت به عملکرد دوگانه آمریکا و اروپا مبنی بر بی‌توجهی به رفتارهای قبلی یونان و متهم کردن یکجانبه ایران معترض شدند.

در بخش دیدگاه‎های حساب سی ار آی آنلاین در شبکه اجتماعی «سرخط خبرهای امروز»، کاربری با نام «یو شیائو بو» نوشت: بسیاری از مردم چیز زیادی درباره تاریخ دزدی دریایی غرب نمی‌دانند؛ غرب با دزدی دریایی ثروت خود را جمع کرده است.

کاربر دیگری با نام «فراتر از رؤیا» نوشت: گاهی اوقات این سلطه گری لازم است!

برخی دیدگاه‎های حساب روزنامه «گلوبال تایمز» در «سرخط خبرهای امروز » به این شرح بودند:

🔹«یونان اول نفتکش ایران را توقیف کرد و این اقدام یک دزدی دریایی واقعی محسوب می شود. ایران فقط برای دفاع از خود واکنش نشان داد. ما از حرکت عادلانه ایران پشتیبانی می‌کنیم!»

🔹دزدی "من" یک عمل متمدنانه است! توقیف "تو" دزدی دریایی است! نمی‎شود تحملش کرد!"

دیدگاه‎های منتشر شده در پایگاه "Phoenix.com" یکی از رسانه‌های هنگ کنگ چین نیز به این ترتیب بودند:

🔹«دزدان همه این شکلی هستند: من از تو دزدی می‎کنم چون می‎توانم و تو هم اگر مقاومت کنی، می میری!»

🔹«ایالات متحده می خواهد جنگ راه بیاندازد و حتما سلطه آمریکا باید از بین برود.»

🔹«یونان اول نفتکش ایرانی را توقیف کرد و ایران بعد از آن نفتکش یونان را توقیف کرد. معلوم است که چه کسی دزد دریایی است!»

🔹«کمک به ناتو تحت سرکردگی ایالات متحده نهایتاً به یونان آسیب خواهد رساند!»

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران چندی پیش دو کشتی با پرچم ملی یونان را در خلیج فارس توقیف کرد. ایران این کار را واکنشی به اقدامات یونان دانست که در ماه آوریل یک نفتکش حامل نفت ایران را توقیف کرد و سپس آن را به آمریکا تحویل داد.

انتقال غیراستاندارد نفت ربوده‌شده ایران به یک نفتکش در آبهای یونان + عکسخطیب زاده درباره نفتکش‌های یونان: خدمه نفتکش‌ها در امنیت و سلامت به سر می‌برندسازمان بنادر: خدمه نفتکش های یونانی بازداشت نشده و در سلامت کامل هستندجزییات تسنیم از توقیف نفتکش‌های یونانی/ ارفاق مشروط سپاه به ۱۷ کشتی دیگر یونانسپاه پاسداران: ۲ فروند نفتکش یونانی در آبهای خلیج فارس توقیف شد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران