کد خبر:6779
پ
۱۳۹۹۱۱۱۳۱۴۴۰۴۳۴۱۸۲۲۱۴۰۱۱۴

کشته‌شدن ۱۰۰۰ جنین در ۲۴ ساعت گذشته در کشور! + فیلم

طبق آمارهای رسمی وزارت بهداشت، روزانه بیش از ۱۰۰۰ مورد سقط جنین در کشور اتفاق می‌افتد که آماری بسیار تکان‌دهنده است! این به این معناست که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰۰ بچه شیعه توسط پدر و مادر خود به قتل رسیدند! – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبر..

طبق آمارهای رسمی وزارت بهداشت، روزانه بیش از ۱۰۰۰ مورد سقط جنین در کشور اتفاق می‌افتد که آماری بسیار تکان‌دهنده است! این به این معناست که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰۰ بچه شیعه توسط پدر و مادر خود به قتل رسیدند!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ آمارهای رسمی در کشور طی سال‌های اخیر نشان از افزایش سقط جنین دارند؛ طبق آمارهای رسمی وزارت بهداشت در سال ۹۶، روزانه بیش از ۱۰۰۰ مورد سقط جنین در کشور اتفاق می‌افتد که آماری بسیار تکان‌دهنده است!

از ۱۰۰۰ جنینی که توسط والدین کشته می‌شوند تنها حدود ۱۰ مورد آن قانونی است! در یک کشور اسلامی که اعتقاد دارد کشتن یک فرد بی‌گناه در پیشگاه الهی جرم و "قتل نفس" محسوب می‌شود، سقط جنین به‌راحتی توسط برخی از پزشکان تجویز می‌شود یا توسط خود والدین انجام می‌شود!

حجت‌الاسلام والمسلمین "رسول ساکی" دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت در همین رابطه با مخاطب قرار دادن فعالان فرهنگی گفت: آیا می‌دانید که از سر صبح تا شب، ۱۰۰۰ بچه شیعه توسط پدر و مادر خود به قتل رسیدند! چراکه ۳۵۰ هزار قتل جنین در سال اتفاق می‌افتد!

سقط جنین , طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده , در سال ۱۳۸۴ پس از بررسی نظرات فقهی و حقوقی، قانون سقط‌درمانی تصویب شد که به‌موجب این قانون سقط جنین پس از ولوج روح مطلقاً حرام و غیرقانونی اعلام و قبل از ولوج روح با شرایط خاص پذیرفته می‌شود؛ البته باورهای غلطی در این باره وجود دارد و برخی گمان می‌کنند سقط زیر چهار ماه، خالی از اشکال است! در حالی که از نظر شرع اسلام سقط جنین حرام است و تنها برخی از مراجع در صورت وجود خطر مرگ مادر یا نگهداری از جنین ناقص‌الخلقه‌ای که سبب عسر و حرج مادر شود، اجازه سقط جنین زیر چهار ماه را می‌دهند.

سقط خود به خودی (غیرارادی) و سقط القایی (ارادی) دو نوع سقط‌جنین هستند؛ سقط القایی به‌صورت خاتمه دادن به بارداری با روش‌های طبی یا جراحی قبل از شروع حیات در جنین است و شامل سقط قانونی (درمانی) و جنایی است؛ طبق آمار سال ۹۶، حدود ۵ درصد از سقط‌ها مربوط به سقط‌های خود به خود و درمانی است و آمار سقط‌های غیرقانونی یا جنایی در کشورمان، ۹۵ درصد است!

سقط‌های غیرقانونی به‌طور عمده توسط ماما یا پزشک در مطب‌های خصوصی انجام می‌شود و سازمان نظام پزشکی وظیفه نظارت بر مسائل درمانی پزشکی را به‌عهده دارد؛ متأسفانه، بیشتر فعالیت‌های تبلیغاتی در مورد سقط جنین، در بستر فضای مجازی و پیج‌های اینستاگرامی و تلگرام و سایت‌ها جریان دارد و داروهای سقط جنین به‌سهولت در دسترس افراد متقاضی قرار می‌گیرد و افراد غیرماهر در محیط‌های غیربهداشتی اقدام به سقط جنین می‌‌کنند.

به‌خلاف تصور عموم، ۹۳ درصد از سقط‌ها مربوط به جنین‌های مشروع هستند و تنها ۷ درصد از آن مربوط به فرزندان حاصل از روابط نامشروع هستند.

از عوامل مؤثر بر اقدام زنان به سقط‌های عمدی می‌توان به کفایت فرزندان فعلی، فاصله کم با فرزند قبلی، وضعیت اقتصادی نامطلوب، نامطلوب بودن جنسیت فرزندان و تداخل فرزندآوری با مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد؛ افرادی که اقدام به سقط‌های غیرقانونی می‌کنند با پیامدهای روانی همچون افسردگی و اضطراب، احساس ترس و ناراحتی و عوارضی مانند خونریری‌های شدید و عفونت و ناباروری و حتی مرگ مواجه می‌شوند.

آمار بالای سقط‌های غیرقانونی در کشورمان نشان از عدم نظارت صحیح و برخورد ناکافی با متخلفان را می‌دهد؛ برای کاهش میزان سقط‌های غیرقانونی به افزایش نظارت بر مراکزی که اقدام به سقط‌های غیرقانونی می‌کنند و البته ارتقای فهم و سطح اعتقادات توده مردم نیاز داریم.

"کابالیسم" مروج کاهش جمعیت و سقط جنینجلوی "سقط جنین‌های قانونی غیرشرعی" را بگیرید!/ جنین‌هایی که به‌جرم "احتمال کوتولگی" محکوم به مرگ می‌شوند!وزارت بهداشت: سالانه ۳۰۰هزار سقط جنین غیرقانونی در ایران انجام می‌شود!

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران